Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

ŚWIEĘTO NIEZAPOMINAJKI W JANOWIECKIM SOKSiR

SPOTKANIE SENIORA :)

Janowieckie Seniorki „Niezapominajki”
świętowały „Święto Polskiej Niezapominajki”„Niezapominajki to są kwiatki z bajki...
Rosną nad potoczkiem,
Patrzą modrym oczkiem.
Chociaż malutkie i ubrane skromnie,
proszą cichutko – nie zapomnij o mnie”Janowieckie Seniorki z Klubu Seniora „Niezapominajki” świętowały na spotkaniu w dniu 14 maja „Święto Niezapominajki”, przypadające 15 maja. Jest to święto przyrody i ekologii, a także jest okazją, by dać dowód pamięci osobom nam bliskich – przyjaciołom, osobom, które kochamy, szanujemy i lubimy. Jest świętem niosącym przesłanie „nie zapomnij o mnie”. W tym dniu rozmawialiśmy i wspominaliśmy ważne chwile w naszym życiu, wydarzenia, miejsca. Z tej okazji nasi Seniorzy przygotowali krótki montaż słowny, którego tematem była właśnie niezapominajka.
Seniorzy uczestniczący w spotkaniu otrzymali na pamiątkę laurkę wykonaną ręcznie przez uczestników kółka plastycznego oraz czekoladę.
Naszym Seniorom jest to święto szczególnie bliskie ze względu na nazwę klubu „Niezapominajki”, którą przyjęli w 1998 roku, po reaktywacji Klubu, i z której są bardzo dumni.

„Święto Niezapominajki zapoczątkował śp. Andrzej Zalewski, polski dziennikarz radiowy, który prowadził audycję Ekoradio w 1 Programie Polskiego Radia.

B.W.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: soksir-janowiec@wp.pl oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Święto Niezapominajki w Janowcu Kościelnym
Oceń artykuł:

(0)