Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności…

Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności,
to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności…

W dniach od 19 do 23 listopada 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji pojawiła się gazetka tematyczna „Życzliwy, czyli jaki?”, którą przygotowała p.Magdalena Tarwacka wraz z p.Jolantą Radzymińską i p.Marianną Zakrzewską.
21 listopada 2018r. Samorząd Uczniowski pod opieką p.Judyty Wrzeszczyńskiej wykonał dekoracje w różnych miejscach szkoły. Pojawiły się uśmiechnięte buźki i żółte baloniki. Ponadto SU postawił przed każdą z klas zadanie przygotowania hasła związanego z życzliwością i dobrocią. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się znakomicie, a hasła są piękne i z przesłaniem. Dzięki Poczcie Życzliwości, można było wysłać swojej koleżance, koledze serdeczne życzenia. Panowała życzliwa i przyjazna atmosfera.
Uczennice z Koła Wolontariackiego pod opieką p.Agnieszki Piotrkowskiej przygotowały dla wszystkich śliczne buźki z zadaniem do wykonania.
Na lekcjach plastyki pod czujnym okiem p.Anny Szczepkowskiej uczniowie przygotowali prace plastyczne na temat życzliwości.
Na godzinach wychowawczych wychowawcy klas III – VI przeprowadzili lekcje na temat: „Ciekawe, dlaczego… życzliwość zawsze popłaca” oraz wykonali przygotowane przez pedagoga szkolnego tablice „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej…”.
Uczniowie klas I-II oraz przedszkolaki cały tydzień witali się specjalnie przygotowaną „Tablicą pozdrowień”.
Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną w naszej szkole jak najdłużej. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.
21 listopada to również Dzień Pracownika Socjalnego. Tego dnia grupa uczniów z klasy VI wraz z p. Dyrektor Ewą Ostrowską i p. Zbigniewem Czechowskim odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym. Uczniowie przekazali życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu misji społecznej na rzecz drugiego człowieka. "Niech praca daje Państwu jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności i życzliwości." Tymi słowami w imieniu całej społeczności szkolnej dzieci wyraziły uznanie dla wszystkich pracowników socjalnych oraz wręczyli żółte róże.
Pani Kierownik Marzena Radzymińska i główny specjalista pracy specjalnej pan Leszek Stryjewski w ramach realizowanego w naszej szkole zajęć doradztwa zawodowego przedstawili informacje na temat funkcjonowania ośrodka pomocy, specyfiki pracy pracownika socjalnego, księgowej i kierownika. Wizyta w GOPS dla uczniów była kolejnym, cennym doświadczeniem, które mogą wykorzystać planując swoją przyszłość.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.
Zapamiętajmy…
Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować to...
życzliwość dla drugiego człowieka.


Przygotowały: Magdalena Tarwacka, Judyta Wrzeszczyńska, Agnieszka Piotrkowska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym
Oceń artykuł:

(0)