Poniedziałek, 16 września 2019. Imieniny Jagienki, Kamili, Korneliusza

Podziel się:

Podziel się:

„Śniadanie Daje Moc” uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym!

„Śniadanie Daje Moc” uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Tego dnia uczniowie naszej szkoły poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu.
Program adresowany jest dla uczniów klas 1-3 jednak w bieżącym roku szkolnym obchodziliśmy ten dzień wspólnie z całą społecznością szkoły. Włączyliśmy do naszej akcji przedszkolaki, które na bazie jogurtów naturalnych przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami przepyszne koktajle owocowe oraz uczniów z oddziału przedszkolnego, którzy przyrządzili przepyszną sałatkę owocową. Uczniowie starszych klas przygotowali przepyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, na których królowały warzywa, sery i dobrej jakości wędliny. Podsumowaniem akcji było wspólne dzielenie się naszymi zdrowymi śniadankami wśród uczniów, nauczycieli i pracowników całej szkoły. Naszą akcję możecie obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce galeria wydarzeń „Śniadanie daje moc”.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za włączenie się do akcji.
Koordynatorzy Programu Śniadanie Daje Moc: Anna Szczepkowska i Magdalena Tarwacka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: „Śniadanie Daje Moc” uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym!
Oceń artykuł:

(0)