Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Z Janowca Kościelnego do Kraju Basków

Z Janowca Kościelnego do Kraju Basków

Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym rozpoczęła w tym roku realizację 2-letniego projektu w ramach Programu Erasmus+ „Szacunek dla naszego dziedzictwa”. Partnerami w projekcie są szkoły z Hiszpanii, Portugalii i Grecji.
W dniach 25 - 29 października 2018 roku nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w pierwszej wizycie roboczej. Spotkanie miało miejsce w miejscowości Laudio, w Hiszpanii.
Głównym celem wizyty było:
− przedstawienie partnerów i strony internetowej projektu,
− omówienie planu mobilności, podział zadań i odpowiedzialność partnerów,
− omówienie komunikacji między partnerami, e-twinning,
− przegląd działań projektowych i dat międzynarodowych spotkań projektowych,
− omówienie kolejnych etapów oraz zadań projektu, wymianę doświadczeń oraz najlepszych praktyk.
W ramach spotkania nauczyciele z partnerskich krajów zwiedzili hiszpańską szkołę, spotkali się z uczniami i nauczycielami, dyrekcją szkoły a także z przedstawicielami władz lokalnych Laudio.
Oprócz spotkań roboczych nauczyciele mieli możliwość poznania historii, tradycji miasta i regionu kraju Basków. Zwiedzili Bilbao z piękną starówką i Muzeum Guggenheima. Zobaczyli stolice regionu Victorię gdzie zwiedzali gotycką katedrę Najświętszej Marii Panny. Bardzo ciekawa okazała się również wizyta w dolinie solnej w miejscowości Anana, gdzie pozyskuje się sól już ponad 6 tysięcy lat.
Następne wspólne spotkanie odbędzie się w lutym 2019 roku. Tym razem uczniów i nauczycieli z projektu będzie gościć szkoła z Grecji.
Piotr Szczepkowski- koordynator projektu

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Z Janowca Kościelnego do Kraju Basków
Oceń artykuł:

(0)