Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to ważny dzień w życiu każdego Polaka. Żyjemy w czasie pokoju i to jest powód do radości. Obchodzone w tym dniu Narodowe Święto Niepodległości jest jednak przede wszystkim wyrazem pamięci, o Tych którzy walczyli o niepodległość.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym., którą celebrował ks. kanonik Jacek Lubiński-Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela. Zgromadzeni uczestnicy mszy św. usłyszeć mogli wiele wymownych słów o Ojczyźnie, wolności, potrzebie pielęgnowania wartości, o które walczyli nasi przodkowie. Asysta pocztów sztandarowych podkreślała uroczysty charakter, a patriotyczna intencja tej mszy św. „ Za Ojczyznę” była wyrazem duchowej łączności lokalnej wspólnoty. W artystycznej formie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie zaprezentowali swe umiejętności i talenty, wywołując atmosferę zadumy i refleksji.

Tradycyjnie już, po mszy św. zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów pod Figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem przy kościele, a także przed tablicą przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II upamiętniającą poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny.

Wzniosłym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Oprócz powagi i dumy jest to zawsze moment wzruszenia i przynależności do narodu polskiego.

Wójt Gminy-Pan Piotr Rakoczy dziękując za tak liczne przybycie życzył, aby kolejne rocznice odzyskania niepodległości upływały w zdrowiu, atmosferze pokoju i zgody.

Zofia Wielgus
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Janowcu Kościelnym
Oceń artykuł:

(0)