Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

„Podróże kształcą" - spotkanie z podróżniczką

„Podróże kształcą" - spotkanie z podróżniczką

W dniu 03.10.2019. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty, zorganizowane dzięki współpracy z Miejską Bibliotekę Publiczną w Nidzicy. Mottem przewodnim było hasło „ Podróże kształcą”. Tym razem gościem Samorządowego Ośrodka Kultury i działającej tam Biblioteki Publicznej była Pani Anna Jaklewicz - z zamiłowania podróżniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog. Pani Anna w Chinach spędziła niemal dwa lata, co pozwoliło bliżej poznać zwyczaje kulturowego tego kraju. W rezerwacie Wolong opiekowała się też pandami.

W trakcie warsztatów uczestnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści, ale nie lada wyzwaniem była próba pisania chińskich znaków. Niezwykle interesująca była także nauka posługiwania się pałeczkami.

Uczestnicy warsztatów poznali noworoczne tradycje Chin, zwyczaje kulinarne, proces uprawy ryżu. Przybliżono także historię Wielkiego Muru.

W spotkaniu udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Waśniewa – Grabowa.

Spotkanie z Panią Anną Jaklewicz to oprócz przekazanej wiedzy - dawka pozytywnej energii, dowód że marzenia się spełniają, a podróże kształcą.

SOK
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Uczyli się pisania chińskich znaków
Oceń artykuł:

(0)