Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Projekt "Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez działalność Klubu Seniora „Niezapominajka”

Projekt "Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez działalność Klubu Seniora „Niezapominajka”

08.10.2018 r. w ramach projektu „Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez działalność Klubu Seniora „Niezapominajka” ("Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego), seniorzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, przygotowanych z myślą o aktywności. Cykl warsztatów rozpoczęły zajęcia pod hasłem „Zdrowy kręgosłup”. Uczestnicy podczas ćwiczeń mieli okazję wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe, czego efektem jest prawidłowa postawa oraz wyprostowana sylwetka. Dzięki tym zajęciom, uczestnicy dowiedzieli się również, jak dbać o kręgosłup oraz jakie ćwiczenia wykonywać, żeby zapobiegać bólom stawów i napięciom mięśniowym.

Kolejnymi warsztatami były zajęcia „Skuteczna obrona przed napastnikiem”, które odbyły się 10.10.2018 r. Warsztaty pozwoliły uczestnikom poznać możliwe sytuacje zagrożenia, których ofiarami mogą się stać, oraz jak reagować i postępować, kiedy młodszy napastnik chce pozbawić ich rzeczy osobistych w postaci np. torby, czy portfela. Instruktor przedstawił im również, informacje o bezpiecznym poruszaniu się poza domem oraz wykorzystaniu prostych technik do brony przed atakiem napastnika.

Idąc za tropem zdrowego stylu życia, 15.10.2018 r. seniorzy z klubu Seniora „Niezapominajka” wysłuchali ciekawego wykładu na temat zdrowego żywienia w ramach warsztatów „Smaczna i zdrowa dieta seniora”. Dowiedzieli się jak i co jeść, żeby czuć się lepiej oraz jakich używać ziół np. do spożywania potraw i naparów, by zadbać o swój organizm. W ramach warsztatów instruktorka pokazała również uczestnikom metody prawidłowego oddychania oraz zestaw ćwiczeń budujących świadomość własnego ciała i koncentracji, które odpowiadają za stabilizacje kręgosłupa oraz wzmocnienie całego ciała, gdyż jak wiadomo zdrowa dieta zawsze powinna iść w parze z odpowiednią aktywnością fizyczną.

SOK
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Aktywni Seniorzy
Oceń artykuł:

(0)