Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

WYJAZD DO MULTIKINA NA BAJKĘ „FERNANDO”

WYJAZD DO MULTIKINA NA BAJKĘ „FERNANDO”

W dniu 31 stycznia, w ramach wypoczynku zimowego, dzieci z naszej gminy wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Multikina na film animowany pt. „Fernando”. Uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie seansu.

Tym razem obejrzenie filmu miało być nie tylko rozrywką, ale również pretekstem do głębszych refleksji na temat jakości naszego życia oraz relacji rodzinnych. Uczestników bardzo zainteresowała historia byczka o imieniu Fernando. Relacje między synem a rodzicami porównywali z własnymi doświadczeniami.

„Fernando” to również odważny głos w globalnym konflikcie, w którym chodzi o prawo do bycia sobą niezależnie od przypisanych ról społecznych. W filmie nie ukrywa się, że walka o samostanowienie nie jest łatwa, że naciski, by poddać się albo żeby reagować gwałtownie na jawne przejawy dyskryminacji, są czasami trudne do wytrzymania. Nie należy się jednak poddawać i nie można tracić nadziei.

SOK
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Dzieci obejrzały bajkę „FERNANDO”
Oceń artykuł:

(0)