środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

PIKNIK PATRIOTYCZNY

PIKNIK PATRIOTYCZNY

12 listopada 2017 r. Mieszkańcy Gminy Janowiec Kościelny uczestniczyli w Pikniku Patriotycznym zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym w ramach projektu: NIEPODLEGŁA 2017 pt. „Janowiec Kościelny pełen radości bo mamy STO LAT niepodległości”.

Wspólne świętowanie tego szczególnego dla Polski wydarzenia jakim jest odzyskanie Niepodległości, rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Następnie wszyscy przemaszerowali korowodem prowadzonym przez grupę ludową „Berklejdy” i uczniów Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie w rytmie poloneza do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym. Tam mieliśmy okazję podziwiać wspaniale przygotowaną makietę czołgu z II Wojny Światowej oraz Tortu Urodzinowego dla Polski, przygotowanego z prac plastycznych wykonanych na konkurs „Sto lat niepodległości w Gminie Janowiec Kościelny”. Uczestnicy mogli wysłuchać Koncertu Pieśni Patriotycznych w wykonaniu grupy ludowej „Berklejdy” oraz wziąć udział w dyktandzie narodowym pod hasłem: „ Jesteśmy Polakami i Patriotami Lokalnymi”. Była też smaczna grochówka i pieczone kiełbaski.

Wspaniale spędzony czas był okazją do uczczenia tak ważnego dla nas Polaków wydarzenia.

SOK
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Patriotycznie w Janowcu
Oceń artykuł:

(0)