środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

11 listopada

11 listopada

11 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Koście pw. Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym, którą celebrował ks. kan. Jacek Lubiński w intencji Ojczyzny. Wygłoszona homilia była żywą lekcją historii. Modliliśmy się o Ojczyznę, ale też w intencji Tych, którzy 99 lat temu oddali swoje życie i zdrowie, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.

Na zakończenie wysłuchaliśmy pięknego koncertu pieśni patriotycznych Zespołu „POBOŻANKI” pod kierunkiem Pawła Waleriańskiego. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpił przemarsz pod figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem i tablicę upamiętniającą poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, gdzie zostały złożone wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapalone znicze. Również na grobach żołnierzy na parafialnym cmentarzu zostały zapalone znicze.

SOK
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Wspomnienie 11 listopada
Oceń artykuł:

(0)