Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziel się:

Podziel się:

Festiwal Piosenki Religijnej - 25 czerwca 2017r.

Festiwal Piosenki Religijnej - 25 czerwca 2017r.

Punktualnie o godzinie 15.00 w Kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym wszystkich uczestników i zgromadzoną publiczność przywitała Pani Marzena Borkowska-Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym. Festiwal odbywa się już szósty raz, organizowany jest przez Gminę Janowiec Kościelny, Parafię św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. Niezmiernie cieszy , że niektórzy uczestnicy przyjeżdżają do nas po raz kolejny. Pojawiają się też uczestnicy z innych Gmin. Poszerza się zasięg Festiwalu, co pozwala nam przypuszczać, że Festiwal Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu. Zwiększa się również poziom wokalno-artystyczny, co jest opinią zarówno jurorów, jak i publiczności.

W tym roku wystąpiło 12 uczestników w kategorii indywidualnej oraz 6 zespołów. Czteroosobowe jury obradowało w następującym składzie:

Pani Bogusława Szpandowska,

Pan Tadeusz Miller

Pan Michał Gogolewski- Przewodniczący

Ksiądz Kanonik Tomasz Opaliński

Jury oceniało następujące elementy: stopień trudności utworu, emisję głosu, dykcję, poprawność intonacyjną i interpretacyjną wykonywanego utworu, zgodność repertuarową z treścią celów konkursu, ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii indywidualnej przyznano następujące nagrody, wyróżnienia:

I miejsce- Michalina Pankiewicz ( Szczytno)

II miejsce-Jakub Krajkowski ( Działdowo)

III miejsce- Maciej Golian ( Szczytno)

Wyróżnienie- Maja Wierzchołowska ( Gmina Świętajno)

W kategorii zespołowej przyznano następujące nagrody, wyróżnienia:

I miejsce- duet Julia Płocharczyk, Weronika Pietkiewicz ( Świętajno)

II miejsce- Zespół SursumCorda ( Nidzica)

III miejsce-Zespół Kozłowianki ( Kozłowo)

Wyróżnienie: Schola z Wieczfni Kościelnej.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy- w kategorii indywidualnej: Nikola Pietkiewicz, Maja Banasiak, Emilia Golian, Julia Zalewska, Ada Dudek, Katarzyna Adamska, Róża Kowalczyk, Paulina Nadratowska, w kategorii zespołowej: „ Boże Iskierki” z Jedwabna, „ Janowieckie Iskierki” z Janowca Kościelnego , Zespół „ Wesołe nutki z Napiwody.

Ceremonii wręczenia nagród, wyróżnień i dyplomów dokonywali: Wójt Gminy Janowiec Kościelny- Pani Bożena Grochala, Przewodniczący Rady Gminy Janowiec Kościelny- Pan Zbigniew Ambroziński, Ksiądz Kanonik Jacek Lubiński-Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym oraz Przewodniczący Jury Pan Michał Gogolewski.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania. Każdy utwór był interesujący . W muzycznej oprawie słowa każdego z prezentowanych utworów wpisywały się w motto Festiwalu „ Do Ciebie te słowa i nuty ślę”.

Bez wątpienia Festiwal był muzyczną dawką pozytywnej energii.

Do zobaczenia już za rok w kolejnej edycji obchodów Święta Jana, w tym Seminarium Historycznego i Festiwalu Piosenki Religijnej.

Zofia Wielgus

zobacz festiwal : https://youtu.be/LZST6viH6jM
(autor: Piotr Szempliński)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Muzyczna dawka pozytywnej energii
Oceń artykuł:

(0)