Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

2020-12-08 16:00:00 (ost. akt: 2020-12-07 18:53:30)

Autor zdjęcia: SP Janowiec Kościelny

Podzieliliśmy klasę na 3 grupy, każda z nich wykonała plakat głównej bohaterki Pani Wrony . Plakaty zawisły w sali lekcyjnej obok naszego drzewa.

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym zakończyli realizację I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą".

Lekturą , którą wspólnie wybraliśmy był "Kapelusz Pani Wrony ", autorstwa Danuty Parlak. Wybrani uczniowie wspomagali nauczyciela w czytaniu.

W sali lekcyjnej powstało drzewo czytelnicze wykonane z kolorowego brystolu umieszczone w kąciku czytelniczym . Po przeczytaniu lektury dzieci przyczepiały kolorowe liście z tytułem przeczytanego utworu.

Drzewo dzięki temu nabierało jesiennych barw . Pokolorowaliśmy pierwszą stronę lekturnika, którą przykleiliśmy do zeszytów i tak powstały stworzone przez nas lekturniki , w których znalazły się karty pracy .

Już online obejrzeliśmy film przedstawiający pracę stolarza . Wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami po obejrzeniu filmu . Doszliśmy do wniosku , że praca jest ciężka, ale wykonywana z pasją przynosi satysfakcję

Zadanie ekologiczne modułu pierwszego uczniowie realizowali zdalnie. Przywitała ich ekologiczna piosenka, która wprowadziła w tematykę.

Po wysłuchaniu opowiadania o Chmurce Tosi ( czytane przez lektora ), dzieci pięknie odpowiadały na pytania związane z lekturą.

Następnie wspólnie na tablicy Whiteboard Microsoft wykonaliśmy obrazkową mapę mentalną zatytułowaną „ Co nam dają drzewa?”.

W kolejnym kroku, trzecioklasiści obejrzeli filmik o tym jak powstaje papier. Dzieci potrafiły wymienić kolejne etapy powstawania papieru. Na koniec zastanawialiśmy się jak można oszczędzać papier, żeby chronić drzewa. Pomysłów było mnóstwo. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem starych gazet.

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim sadziliśmy drzewka na terenie szkoły - tak uczciliśmy Dzień Drzewa.

Był to czas aktywnej nauki przez zabawę.

Agnieszka Piotrkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages