Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W gminie Janowiec Kościelny pomagają seniorom

2020-04-07 19:00:00 (ost. akt: 2020-04-07 18:27:01)

Autor zdjęcia: pixabay

Wszelkie zgłoszenia mogą być kierowane do Gminnego Ośrodka Pomocy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym realizuje bieżące zadania w sposób ciągły z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu z osobami wymagającymi wsparcia. Wszelkie zgłoszenia mogą być kierowane do Gminnego Ośrodka Pomocy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

— Z myślą m.in. o uczestnikach Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym dokonano rozeznania pod kątem sytuacji rodzinno-bytowej. Pracownicy socjalni nawiązali kontakt telefoniczny zarówno z uczestnikami domu, jak i ich rodzinami, a także pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym. Pracownicy powyższych instytucji pozostają w gotowości do pracy, utrzymują kontakt telefoniczny z uczestnikami ŚDS — mówi kierownik GOPS Marzena Radzymińska.

Natomiast osobom starszym i niepełnosprawnym, w szczególności osobom samotnym z terenu gminy Janowiec Kościelny, które nie mogą liczyć na pomoc rodzin, czy też sąsiadów i wymagają wsparcia, udzielana będzie pomoc w formie zrobienia i dostarczenia zakupów, realizowania recept.

— Z myślą o tych osobach został uruchomiony numer telefonu, pod którym można zgłaszać w/w potrzeby. Numer oraz godziny kontaktu znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej — dodaje kierownik.

TELEFONY
Urząd gminy 89 626 20 02
GOPS: 89 626 20 65, 89 626 20 44, 502 076 956

roz

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (7 kwietnia) wydaniu m.in.

Wielki festiwal pogardy
Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądało. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.

Teraz auta nie umyjesz
W kwestii tego, co można, a czego nie można robić podczas epidemii koronawirusa, wciąż jest wiele niejasności. I raczej się to prędko nie zmieni, a nawet będzie ich więcej. W zasadzie wszystko zależy od interpretacji.

Maseczki ochronne powinny być noszone podczas zakupówKto nie nosi, ten roznosi
Z inicjatywą wyszła Dagmara Omieczyńska-Nastaj, iławska lekarka, która propaguje noszenie maseczek, ich właściwe użytkowanie oraz dezynfekowanie. Chciałaby, żeby w każdym sklepie, w miastach i na wsiach, ludzie nosili maseczki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages