Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Zbiórka rzeczy dla rodziny, która ucierpiała w pożarze!

2020-01-07 10:13:00 (ost. akt: 2020-01-07 10:16:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W minionym tygodniu strażacy z powiatu nidzickiego interweniowali przy kilku groźnych pożarach.

Szczepkowo Zalesie 01.01.2020 godz. 14:20

Strażacy otrzymali zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku jednorodzinnym, w którym mogły przebywać dwie osoby (matka z małoletnim synem). Po dotarciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że pożar rozwija się w kuchni.

Natychmiast wprowadzono strażaków do środka budynku w celu ugaszenia pożaru i znalezieniu ewentualnych poszkodowanych. W trakcie działań dowódca otrzymał potwierdzoną przez członków rodziny informację, że w budynku nikogo nie ma. Strażacy ugasili pożar, następnie przewietrzyli dom i dokonali częściowej rozbiórki drewnianej podłogi w celu dogaszenia nadpalonych drewnianych elementów.

W działaniach udział brali strażacy z JRG Nidzica, a także druhowie z OSP Janowiec Kościelny, Szczepkowo Borowe i Nowa Wieś Wielka. Na miejsce przybył Wójt Gminy Janowiec Kościelny. Przyczyny pożaru bada grupa dochodzeniowo – śledcza z KPP w Nidzicy.

Janowiec Kościelny 02.01.2020 godz. 17:20

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu budynku parterowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar więźby dachowej i podłogi na poddaszu budynku. W budynku przebywała jedna osoba (mężczyzna), który opuścił budynek przed przyjazdem strażaków. Ugaszono palącą się podłogę i konstrukcję dachu.

Następnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, wyniesiono ocalałe mienie z budynku oraz usunięto nadpalone deski z pokrycia podłogi. Na miejsce przybył Wójt Gminy Janowiec Kościelny, który zobowiązał się do zapewnienia pomocy osobie zamieszkującej budynek.

Olszewo 03.01.2020 godz. 15:15

Strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w górnej części komina. Strażacy ugasili sadzę z dachu budynku po wcześniejszym wygaszeniu pieca. Sprawdzono przewód kominowy pod kątem pęknięć – nie stwierdzono. Zalecono nieużytkowanie pieca c.o. do momentu sprawdzenia przewodu kominowego przez kominiarza.

mł. asp. Łukasz Kaczmarski KP PSP Nidzica

Wójt Gminy Janowiec Kościelny zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w zbiórce na rzecz rodziny, która ucierpiała w wyniku pożaru w dniu 1 styczna 2020.

Potrzebne jest niemal wszystko tj. sprzęt AGD, meble kuchenne, meble sypialne dla 2 osób, naczynia, szafa lub komoda na odzież.

Informację o możliwości przekazania darów proszę kierować do Leszka Stryjewskiego – pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym. Tel. 896262065

Za okazane serce z góry dziękujemy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages