Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Uczyli się pisania chińskich znaków

2019-10-08 10:10:00 (ost. akt: 2019-10-08 09:59:47)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty, zorganizowane dzięki współpracy z Miejską Bibliotekę Publiczną w Nidzicy. Mottem przewodnim było hasło „ Podróże kształcą”.

Tym razem gościem Samorządowego Ośrodka Kultury i działającej tam Biblioteki Publicznej była Anna Jaklewicz - z zamiłowania podróżniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog.

Pani Anna w Chinach spędziła niemal dwa lata, co pozwoliło bliżej poznać zwyczaje kulturowe tego kraju. W rezerwacie Wolong opiekowała się też pandami.

W trakcie warsztatów uczestnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści, ale nie lada wyzwaniem była próba pisania chińskich znaków. Niezwykle interesująca była także nauka posługiwania się pałeczkami.

Uczestnicy warsztatów poznali noworoczne tradycje Chin, zwyczaje kulinarne, proces uprawy ryżu. Przybliżono także historię Wielkiego Muru.

W spotkaniu udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Waśniewa – Grabowa.

Spotkanie z Anną Jaklewicz to oprócz przekazanej wiedzy - dawka pozytywnej energii oraz dowód, że marzenia się spełniają, a podróże kształcą.

SOK


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages