Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Cenne zwycięstwa Orła i Gminy

2019-05-20 15:34:03 (ost. akt: 2019-05-20 16:04:44)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W miniony weekend rozegrano 25 kolejkę spotkań w Lidze Okręgowej gr.2

Rozegrano 25 kolejkę spotkań w piłkarskiej Lidze Okręgowej gr.2.

Z trzech naszych zespołów z powiatu nidzickiego najokazalej wypadli piłkarze Gminy Kozłowo którzy wysoko wygrali z Polonią Markusy 4:1 (1;1). Zespół z Kozłowa ma jeszcze teoretycznie szansę na utrzymanie się w tych rozgrywkach i każdy mecz który pozostał im do rozegrania rozgrywają z pełnym zaangażowaniem i wielką wolą walki. Nie inaczej było w spotkaniu z Polonią Markusy. Do zespołu po przymusowej kilku meczowej pauzie za czerwoną kartkę powrócił Łukasz Mańka jeden z filarów zespołu z Kozłowa. GKS wygrał tern mecz 4:1 a gole dla naszego zdobywali Łukasz Mańka -2 oraz Bartosz Grzela i Mateusz Zieliński.

Pół roku przyszło czekać sympatykom Orła Janowiec Kościelny na ligowe zwycięstwo tego zespołu. Podopieczni trenera Waldemara Pyrackiego nareszcie przerwali swoją nie najlepszą passę i pokonali groźny zespół rezerw Huragana Morąg 1:0 (1:0), Jedynego i zwycięskiego gola w tym meczu zdobył Andrzej Łochnicki. Zespół Orła nie może jeszcze być pewny swego ligowego bytu i z całą pewnością mając aktualnie 3-4 punkty przewagi nad strefą spadkową w kolejnych spotkaniach walczyć będzie o następne ligowe punkty by uniknąć nerwowej dla siebie końcówki sezonu.

Start Nidzica przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Orneta 2:0 (0:0). Nidzicki zespół ma już zapewniony dalszy ligowe swój byt. Start wyjechał do Ornety do wicelidera tabeli który walczy o awans do IV ligi. Po niezłej grze, mimo porażki z której należałoby się liczyć nasz zespół nie przywiózł żadnych zdobyczy punktowych których to zapewne szukać będą w następnych swoich ligowych występach.

Po 25 rozegranych kolejkach Start Nidzica zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 39 punktów, Orzeł Janowiec Kościelny plasuje się na 10 miejscu z 31 punktami, a 15 lokatę zajmuje Gmina Kozłowo z dorobkiem 21 punktów.

Za tydzień 26 kolejka spotkań w Lidze Okręgowej a w niej Start Nidzica u siebie zmierzy się z Olimpią Olsztynek, Gmina Kozłowo z Fc Dajtki (Olsztyn) a Orzeł Janowiec Kościelny wyjeżdża do Polonii Markusy


Jerzy Boczkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages