Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach.

2019-04-09 13:00:00 (ost. akt: 2019-04-08 18:04:48)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach odbył się w Centrum Kongresowym EXPO Mazury w Ostródzie. To idealne miejsce aby móc zaprosić i w symboliczny sposób podziękować sołtysom za ich trud, zaangażowanie i pracę społeczna na rzecz mieszkańców.

Pełnienie funkcji sołtysa to przede wszystkim obowiązki, ale i satysfakcja, zwłaszcza kiedy inicjowane przedsięwzięcia spotykają się z uznaniem i wdzięcznością mieszkańców sołectwa. Rola sołtysa doceniana jest także w poszczególnych samorządach, zarówno na szczeblu gminnym, jak i województwa.

Wójt Gminy- Piotr Rakoczy wziął udział w tej uroczystości wraz z ośmioma sołtysami naszej gminy. Delegację sołtysek i sołtysów tworzyli:
Krystyna Szulczak (sołectwo Gołębie), Magdalena Moszczyńska (sołectwo Szczepkowo Zalesie), Anna Rembowska (sołectwo Waśniewo ), Magdalena Moszczyńska (sołectwo Pokrzywnica Wielka), Andrzej Wojciech Jastrzębowski (sołectwo Jastrząbki), Bogdan Nazar (sołectwo Napierki), Franciszek Borowy (sołectwo Połcie Młode), Kazimierz Kołacz (sołectwo Nowa Wieś Wielka).

W części oficjalnej były przemówienia włodarzy województwa, a także parlamentarzystów.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podkreślał miedzy innymi fakt pracy społecznej sołtysów i jej roli w rozwoju obszarów wiejskich. Podkreślił także konieczność zmian ustawowych, które pozwoliłyby na większe docenienie i wzmocnienie roli sołtysa, sołectwa i rad sołeckich.

Interesujące wykłady w części panelu dyskusyjnego „ Sołtys- wieś-samorząd-przyszłość”wygłosili: prof.dr hab.Andrzej Babuchowski, dr inż. Marta Akincza oraz Ireneusz Niewiarowski-Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Spośród ponad tysięcznej delegacji sołtysów z całego województwa blisko 100 wyróżniono. Wśród wyróżnionych znalazł się Franciszek Borowy- sołtys sołectwa Połcie Młode. Nikt chyba nie powinien mieć wątpliwości, że w pełni na nie zasłużył. Piastowanie przez 33 lata funkcji sołtysa to bez wątpienia dowód społecznego zaufania, przykład inicjowania i osobistego zaangażowania w rozwój sołectwa, zwłaszcza w procesie integracji, poprawy estetyki i działań na rzecz dobra wspólnego.

Tegoroczną uroczystość umilił występ znanego wszystkim wokalisty, lidera zespołu Akcent- Zenona Martyniuka.

Zofia Wielgus
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages