Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Szemplino Team zwycięzcą nocnego turnieju w Janowcu

2019-03-12 15:35:43 (ost. akt: 2019-03-12 16:23:55)
Przed turniejowe piłkarskie emocje rozpoczęły młodzieżowe zespoły Orła Janowiec Kościelny i Gminy Janowo

Przed turniejowe piłkarskie emocje rozpoczęły młodzieżowe zespoły Orła Janowiec Kościelny i Gminy Janowo

W sobotę (9 marca) na boisku Orlik w Janowcu Kościelnym rozegrano I Edycję Nocnego Turnieju w Piłce Nożnej.

To miał być mały turniej, który jednak zmienił się w nie lada wydarzenie, w które zaangażowało się wiele osób.

W I Edycji Nocnego Turnieju Piłki Nożnej Orlik Janowiec Kościelny 2019 wzięło udział aż 12 zespołów. Zwyciężyła drużyna Szemplino Team, miejsce drugie przypadło Młodym Orłom a trzecie Blues Brothers Zagrzewo.

Mimo nie sprzyjającej aury pogodowej impreza ta udała się znakomicie.O godz.15.00 rywalizację przed turniejową rozpoczęły zespoły młodzieżowe Orła Janowiec Kościelny trenowane przez Sławomira Śliwkę oraz Gminy Janowo trenowanej przez Bogusia Moszczyńskiego. Zwycięsko z tej potyczki wyszli młodzi piłkarze miejscowego Orła.

Wszyscy młodzi piłkarze po meczu zostali odznaczeni przez Prezesa klubu LKS Orzeł Janowiec Kościelny Wojciecha Szypulskiego pamiątkowymi medalami oraz zasiedli do wspólnego ogniska aby upiec sobie w sportowej atmosferze kiełbaski.

O godz.18:00 odbyło się losowanie grup głównego turnieju. Ciekawostką jest fakt, iż jedną z 12 drużyn zgłoszonych do tego turnieju wystawiła ekipa Samorządowców pod wodzą Wójta Gminy Janowiec Kościelny Piotra Rakoczego, który również grał w tym zespole.

Zawody rozpoczęły się od godz.18:00 i trwały grubo po północy i mimo chłodnej pogody zawodników rozgrzewała pyszna grochówka przygotowana przez Pana Roberta Radzymińskiego, grzaniec, gorąca herbata i ognisko.

Ogromnego wsparcia organizatorom udzieliła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która rozstawiła specjalne namioty oraz wozem strażackim doświetlała miejsca stref kibiców. Muzyka i świetny komentator Krzysztof Borucki rozbawiali zarówno kibiców jak i zawodników.

Turniejowi towarzyszył również cel charytatywny ponieważ swoje stoisko miało Stowarzyszenie Bene Fide które zbierało pieniążki na organizację atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży .

Po zakończeniu nocnego grania główny jego organizator Boguś Moszczyński wręczał medale finalistom rozgrywek oraz nagrodził statuetkami najlepszego strzelca turnieju Czarka Jastrzębowskiego oraz bramkarza Mariusza Dąbkowskiego.

Kolejny turniej piłki nożnej organizatorzy planują w lipcu na który już dzisiaj serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.Jerzy Boczkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages