Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Wigilia Seniora

2018-12-18 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-17 14:51:51)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Święta Bożego Narodzenia i czas poprzedzający go jest okresem szczególnym.

To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim - rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. To ludzie, przy których powinniśmy stanąć i poświęcić im chwilę swojego czasu, odrobinę swojej uwagi. Ta właśnie myśl spowodowała, że po raz kolejny odbyło się w naszej gminie Spotkanie Wigilijne dla Seniorów. Na tę uroczystość zaproszenie przyjęło 40 osób.

Uroczystość wigilijna rozpoczęła się w dniu 11 grudnia 2018 roku o godz. 11-tej w Samorządowym Ośrodku Kultury w rodzinnej, świątecznej atmosferze. Przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy gminy, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Pan Piotr Rakoczy, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Marianna Malinowska jak również Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Marzena Radzymińska.

Tegoroczne spotkanie, powitanie gości i przekazanie świątecznych życzeń, rozpoczęła Pani Marzena Borkowska – p.o. Kierownika Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który na wstępie przeczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza po czym złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zaznaczając, iż spotkanie to ma na celu podtrzymanie idei świąt i podążanie kierunkiem wyznaczonym przez tradycję nakazującą dzielenie się wszystkim, tak aby w ludzkich sercach zagościła miłość, a na ludzkich twarzach uśmiech i radość.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania łamiąc się tradycyjnym opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Następnie podane zostały na stół pierwsze tradycyjne potrawy wigilijne. Czas pomiędzy podawaniem kolejnych potraw, zebrani na wieczerzy goście, umilali sobie wspólnymi rozmowami i słuchaniem kolęd.

Spotkanie opłatkowe uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Kierownik SOK oraz występ Janowieckich Iskierek ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym. Przepiękne kolędy i piosenki świąteczne wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia, a gromkie brawa były najlepszym dowodem uznania.

Dla większości naszych gości spotkanie wigilijne było najważniejszym wydarzeniem w mijającym roku - wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli oni o swoich problemach, chorobie czy samotności.

SOKPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Oc zym piszecie????? #2646767 | 5.173.*.* 19 gru 2018 10:59

  O jakiej samotności tutaj piszecie? Przecież wszyscy ci ludzie którzy zebrali się na tej Wigilii mają swoje rodziny i absolutnie nie są samotni i nie zapomniani. Większość ma mężów żony i przyszli z domów gdzie jest pełno ludzi. Życzyłabym sobie abyście nie sciemniali pisząc artykuł do gazety. Znam wszystkich z tego zdjęcia i wiem co piszę. Wiadomo jest że fajniej brzmi że samotni cierpiący schorowani zapomniani, to po prostu lepiej się sprzedaje Ale Na miłość boską Przestańcie z tych ludzi robić takich ! Trochę przyzwoitości!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mik #2646462 | 31.0.*.* 18 gru 2018 21:32

  Garstka ludzi....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages