Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

2018-11-29 19:00:00 (ost. akt: 2018-11-29 17:20:03)

Autor zdjęcia: Ewa Ostrowska

Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności…

Na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji pojawiła się gazetka tematyczna „Życzliwy, czyli jaki?”, którą przygotowała Magdalena Tarwacka wraz z Jolantą Radzymińską i Marianną Zakrzewską.

Samorząd Uczniowski pod opiekąJudyty Wrzeszczyńskiej wykonał dekoracje w różnych miejscach szkoły. Pojawiły się uśmiechnięte buźki i żółte baloniki.

Ponadto SU postawił przed każdą z klas zadanie przygotowania hasła związanego z życzliwością i dobrocią. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się znakomicie, a hasła są piękne i z przesłaniem.

Dzięki Poczcie Życzliwości, można było wysłać swojej koleżance, koledze serdeczne życzenia. Panowała życzliwa i przyjazna atmosfera.

Uczennice z Koła Wolontariackiego pod opieką Agnieszki Piotrkowskiej przygotowały dla wszystkich śliczne buźki z zadaniem do wykonania.

Na lekcjach plastyki pod czujnym okiem Anny Szczepkowskiej uczniowie przygotowali prace plastyczne na temat życzliwości.

Na godzinach wychowawczych wychowawcy klas III – VI przeprowadzili lekcje na temat: „Ciekawe, dlaczego… życzliwość zawsze popłaca” oraz wykonali przygotowane przez pedagoga szkolnego tablice „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej…”.

Uczniowie klas I-II oraz przedszkolaki cały tydzień witali się specjalnie przygotowaną „Tablicą pozdrowień”.

Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną w naszej szkole jak najdłużej.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.
W Dniu Pracownika Socjalnego grupa uczniów z klasy VI wraz z Dyrektor Ewą Ostrowską i Zbigniewem Czechowskim odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym.

Uczniowie przekazali życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu misji społecznej na rzecz drugiego człowieka.

"Niech praca daje Państwu jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności i życzliwości." Tymi słowami w imieniu całej społeczności szkolnej dzieci wyraziły uznanie dla wszystkich pracowników socjalnych oraz wręczyli żółte róże.

Kierownik Marzena Radzymińska i główny specjalista pracy specjalnej Leszek Stryjewski w ramach realizowanego w naszej szkole zajęć doradztwa zawodowego przedstawili informacje na temat funkcjonowania ośrodka pomocy, specyfiki pracy pracownika socjalnego, księgowej i kierownika.

Wizyta w GOPS dla uczniów była kolejnym, cennym doświadczeniem, które mogą wykorzystać planując swoją przyszłość.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.
Zapamiętajmy…
Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować to...
życzliwość dla drugiego człowieka.


Magdalena Tarwacka, Judyta Wrzeszczyńska, Agnieszka PiotrkowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPJanowiecKoscielny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages