Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Ekologiczne wakacje w gminie Janowiec Kościelny

2018-09-06 13:00:00 (ost. akt: 2018-09-06 11:24:03)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

W okresie letnim w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Janowiec Kościelny odbyły się warsztaty o tematyce ekologicznej oraz wyjazdowe zajęcia.

Oferta skierowana do dzieci i młodzieży zawierała liczne zajęcia edukacyjne, warsztatowe, gry ukierunkowane na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Podczas pierwszych warsztatów w Janowcu Kościelnym odbył się koncert zespołu dziecięcego „Iskierki”, który swym repertuarem wprowadził zebranych w świat ekologii. Przeprowadzono również szereg konkursów związanych z tematyką ochrony środowiska.

Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało, gdyż nagrody w postaci drzewek cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odbył się także konkurs plastyczny pt. „Eko-wakacje”. Dla uczestników spotkania został zorganizowany grill, a także ekologiczne zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Tradycyjnie za udział w konkursach wiedzy ekologicznej dzieci otrzymały nagrody w postaci drzewek i innych drobnych gadżetów. Podsumowaniem każdego ze spotkań było wspólne grillowanie. Konkurs plastyczny „Eko-wakacje” cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Warsztaty ekologiczne obejmowały projekcję filmu w Kinie Przyrody, zwiedzanie Garncarskiej Wioski (Muzeum Garncarstwa, Kuźni, Mazurskiej Stodoły, Galerii „Skarby Ziemi”, Obserwatorium Przyrody „Wróbelkowo”), grę terenową w Rajskim Ogrodzie, prelekcję o pszczołach i motylach, sadzenie roślinek i zajęcia lepienia w glinie. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy usiedli wokół ogniska, by upiec smaczne kiełbaski i podsumować spotkanie.

UG Janowiec Kościelny
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages