Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Pieniądze z rządu dla gminy Janowiec Kościelny

2018-07-09 16:00:00 (ost. akt: 2018-07-09 15:09:30)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Wójt Bożena Grochala i skarbnik gminy Wiesława Samsel podpisały umowę z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim, o dofinansowaniu dotacją celową z budżetu państwa zadania pn. „Przebudowa dróg w Janowcu Kościelnym szansą rozwoju przedsiębiorczości i poprawy jakości życia społeczności lokalnej”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski na podstawie podpisanej umowy udzieli gminie dotację w kwocie 1 360 693,00 zł.

Gmina wykona zadanie zgodnie ze złożonym wnioskiem, przekazując na ten cel własne środki w kwocie 340 173,54 zł. Wartość dotacji i środków własnych może ulec zmianie, po rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego na wybór wykonawcy zadania.

Dotacja w kwocie ponad jeden milion trzysta sześćdziesiąt tysięcy jest ogromnym wsparciem finansowym dla naszej gminy, jest to 80% całkowitej wartości kosztów kwalifikowanych zadania.

Bez tak znaczącego wsparcia budowa drogi i modernizacja chodników na osiedlu mieszkalnym w Janowcu Kościelnym, nie miałyby szans na realizację w najbliższym czasie. Jest to wsparcie z programu, który ogłosił premier Mateusz Morawiecki, a otrzymana pomoc przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa na naszych drogach.

UG Janowiec KościelnyPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages