Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Radni udzielili absolutorium

2018-06-16 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-15 15:06:25)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

WAŚNIEWO GWOŹDZIE\\\ 11 czerwca w Centrum Szkoleniowo- Konferencyjnym w Waśniewie Gwoździach odbyła się trzydziesta czwarta sesja Rady Gminy Janowiec Kościelny.

Na początku sesji przewodniczący rady Zbigniew Ambroziński zapoznał przybyłych z porządkiem obrad. Przedstawiając informację wójta o wykonanej pracy w okresie międzysesyjnym wójt Bożena Grochala m.in. podsumowała obchody powiatowych i gminnych Dni Strażaka oraz posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

— Rozmawialiśmy głównie o ASF. Na szczęście w naszym powiecie nie ma tego problemu. Najbliższe ognisko ASF znajduje się w Nasielsku — mówiła Bożena Grochala. Wójt przedstawiła informacje o ogłoszonych przetargach, wydanych decyzjach, naprawach dróg i przepustów. Podkreśliła, że rozwiązany zostanie problem stojącej wody w Safronce.

Ponadto w sprawozdaniu przedstawiła informacje o złożonym wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosku o dofinansowanie budowy obiektu sportowo-rekreacyjnego w Janowcu Kościelnym. — Mam także dobre informacje, którymi mogę się z państwem podzielić. Rozstrzygnęliśmy przetarg na przebudowę drogi Janowiec Kościelny- Janowiec Jastrząbki.

Na inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie od wojewody i będzie ona zrealizowana — mówiła Bożena Grochala.

Wójt zwróciła także uwagę na problem bezpańskich psów. — Są sytuacje, że psy żyją 3-4 miesiące na czyimś podwórku, po czym dostajemy informację, że pies jest bezpański. I gmina musi za niego płacić — mówiła Bożena Grochala.

Kolejnym punktem obrad było przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2017. Sprawozdanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez komisje, jednak konieczna była dyskusja o jego legalności, celowości i rzetelności. Radni nie zgłosili żadnych uwag.

Sprawozdanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez komisję rewizyjną oraz RIO. Po rozpatrzeniu i zatwierdzeniu sprawozdań, radni udzielili absolutorium wójt Bożenie Grochali. Na końcu wójt otrzymała kwiaty od przewodniczącego, sekretarza i skarbnika.

zlPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages