Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dyskutowali o szacowaniu szkód łowieckich

2018-05-30 07:00:00 (ost. akt: 2018-05-29 09:29:02)
Nowe prawo łowieckie może wejść w życie już 1 kwietnia

Nowe prawo łowieckie może wejść w życie już 1 kwietnia

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Głównym tematami posiedzenia było omówienie zmian dotyczących znowelizowanej ustawy – prawo łowieckie, która obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2018 r.

23 maja w Urzędzie Gminy Janowiec Kościelny odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej powiatu nidzickiego zwołane przez Przewodniczącego Rady Piotra Miecznikowskiego.

Do udziału w posiedzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz samorządów gminnych, starostwa powiatowego oraz wszyscy reprezentanci instytucji działających na rzecz rolnictwa powiatu.

Głównym tematami posiedzenia było omówienie zmian dotyczących znowelizowanej ustawy – prawo łowieckie, która obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2018 r. Obecnie rolnicy u których wystąpiły szkody łowieckie powinni kierować wnioski o oszacowanie szkód do urzędów gminnych.

W posiedzeniu Rady wzięli również udział przedstawiciele dwóch kół łowieckich, które ubiegają się o dzierżawę obwodu łowieckiego nr 338 położonego na terenie gminy Janowiec Kościelny i Janowo. W myśl ustawy o prawie łowieckim samorząd rolniczy wydaje opinię dotyczącą wydzierżawiania obwodów łowieckich będących w zarządzie i dyspozycji starostwa powiatowego.

Dzierżawą ww. obwodu łowieckiego zainteresowane są dwa koła łowieckie, mianowicie Koło Łowieckie Anser z Morąga, którego członkami są lokalni myśliwi i Koło Łowieckie Kamionka z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Przedstawiciele ww. kół łowieckich argumentowali swoje racje dotyczące dzierżawy obwodu i prowadzonej gospodarki łowieckiej.

Nadmienić należy również, iż Polski Związek Łowiecki wyraźnie wskazywał w piśmie skierowanym do starosty nidzickiego, iż właściwym kołem do objęcia obwodu jest Koło Łowieckie Kamionka z Ostrowi Mazowieckiej. Tego stanowiska nie podzielili członkowie rady i uznali, że obwód powinni dzierżawić myśliwi z lokalnego Koła Łowieckiego Anser i taką też postanowiono wydać opinię skierowaną do Starosty Powiatu Nidzickiego.

Innymi tematami poddanymi dyskusji były ubezpieczenia rolnicze, przebieg kampanii naboru wniosków o przyznanie płatności obszarowych i sprawy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF w Polsce.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages