Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Wykonane prace zostaną przekazane osobom samotnym i chorym

2018-03-28 16:00:00 (ost. akt: 2018-03-28 11:07:25)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

26 marca odbyły się warsztaty wielkanocne pt. „Wielkanocną radość sobie damy”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym w partnerstwie z Szkołą Podstawową w Janowcu Kościelnym i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Janowcu Kościelnym.

Uczestników spotkania w świątecznej atmosferze przywitał Leszek Stryjewski pracownik socjalny GOPS, który w imieniu Wójt Gminy Janowiec Kościelny- Bożeny Grochala i Kierownik GOPS - Marzeny Radzymińskiej przekazał wielkanocne życzenia dla uczestników spotkania i ich rodzin.

W warsztatach udział wzięły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym z wychowawcą Panią Anną Szczepkowską, seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka”, samorządowcy.

Zorganizowane przedsięwzięcie to przede wszystkim możliwość budowania więzi międzypokoleniowych i utrwalanie tradycji. Uczestnicy zaprezentowali różne techniki tworzenia ozdób wielkanocnych.

Wykonano ozdoby wielkanocne, a wśród nich: zające i kury wielkanocne, gniazdka wielkanocne, pisanki, drapanki, oklejanki, nalepianki i karty wielkanocne Warsztaty były przeplatane okolicznościowymi anegdotami i opowieściami o pobożańskich zwyczajach kulinarnych.

Organizacja tego typu warsztatów to sposób na twórcze spędzania wolnego czasu oraz ciekawa lekcja poznawania tradycji i obyczajów świątecznych. Utrwalanie tych wartości to obowiązek, gdyż w ten sposób rozwijamy tożsamość naszej Ojczyzny, tworzymy historię i kształtujemy postawy młodego pokolenia.

Wykonane prace zostaną przekazane osobom samotnym i chorym.

Leszek StryjewskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages