Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Jednostka prężnie się rozwija

2018-03-30 07:00:00 (ost. akt: 2018-03-28 11:26:40)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Strażacy ze Szczepkowa Borowego to zwycięzcy zeszłorocznej edycji naszego konkursu na Najpopularniejszą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie również znajdują się na prowadzeniu. Czy uda im się powtórzyć zeszłoroczny sukces?

Jednostka powstała najprawdopodobniej w 1923 roku. Przez 15 lat była nieaktywna. Około 12-13 lat temu mieszkańcy Szczepkowa Borowego zdecydowali się ją reaktywować.

— Był boks, był samochód, brakowało natomiast ludzi i sprzętu. Skrzyknęliśmy się z chłopakami i podjęliśmy próbę. Zaczynaliśmy praktycznie od zera, można powiedzieć, że do pożaru jeździliśmy w klapkach. Zarówno gmina jak i ludzie nie wierzyli, że nam się uda. A my się zaparliśmy, było zgranie młodych i naczelnika, zaangażowanie. I udało się — wspominają strażacy.

Jednostka prężnie się rozwija. — Dużo rzeczy udało nam się pozyskać. Bardzo dobrze układa nam się współpraca z gminą i ochotnikami z Janowca Kościelnego, PSP również zauważa, że może na nas liczyć. Dla nas jednak najważniejsze jest ratowanie życia. Robimy to, co lubimy — mówią zgodnie.

Dodają, że dużo pomagają przy pracach gospodarczych, zabezpieczają imprezy okolicznościowe w kościele i gminie. Są na Święcie Pieczonego Ziemniaka, podczas Wszystkich Świętych, Wielkanocy, Drogi Krzyżowej czy Bożego Ciała. Mają ukończone kursy kierowania ruchem.

— Wszystko małymi kroczkami — mówią. Największym marzeniem strażaków było posiadanie lepszego samochodu. Ten, którym jeździli w zeszłym roku był w opłakanym stanie. Bali się czy uda im się wrócić z akcji bądź w ogóle czy wóz wyjedzie z bosku.

Dzięki darczyńcy, rodakowi miejscowości Szczepkowo Borowe, Stanisławowi Szczepkowskiemu „Jacęciaki” udało się zakupić używany pojazd dla strażaków. Darczyńca przekazał na ten cel 40 tys zł, natomiast gmina dołożyła kolejne 15 tys zł i zakupiono samochód Renault G-230, za kwotę 55 tys. zł. Dzięki temu druhowie mogą działać jeszcze prężniej, a także szybciej docierać do miejsc zdarzenia, by ratować ludzkie życie.


Aby zagłosować wyślij sms na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS) o treści gn.osp.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnej jednostki.

Janowo - gn.osp.5
Jagarzewo - gn.osp.4
Szczepkowo Borowe - gn.osp.3
Bolejny - gn.osp.14
Frąknowo - gn.osp.15
Gołębiewo - gn.osp.11
Janowiec Kościelny - gn.osp.1
Januszkowo - gn.osp.8
Kozłowo - gn.osp.9
Krokowo - gn.osp.10
Lipowo - gn.osp.7
Łyna - gn.osp.16
Napiwoda - gn.osp.17
Nowa Wieś Wielka - gn.osp.2
Róg - gn.osp.6
Sarnowo - gn.osp.12
Szkotowo - gn.osp.13


zl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages