Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Z nauką nie mam problemów

2018-04-09 16:00:00 (ost. akt: 2018-04-09 10:19:23)

Autor zdjęcia: szkoła

OLIMPIADA\\ Olaf Gałęziewski z Janowca Kościelnego będzie reprezentował nasze województwo w krajowym finale Olimpiady Zdrowego Stylu Życia, który jest organizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Promuje on wiedzę o zdrowym stylu życia.

Olaf Gałęziewski ma 14 lat, jest uczniem VII klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym. Po raz drugi wystartował w tej olimpiadzie.

— Pierwszy raz brałem udział w konkursie w zeszłym roku. Zająłem drugie miejsce na etapie powiatowym i to zmotywowało mnie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu — mówi Olaf.

W tym roku przygotowywał się sam, ale materiały do poszerzenia wiedzy dostał od opiekuna szkolnego Koła PCK Stanisława Kazimierskiego, a Magda Tarwacka i Przemysław Dudek pomogli mu w dopracowaniu pracy pisemnej, poświęconej tematyce palenia papierosów oraz coraz popularniejszych szczególnie wśród młodzieży e-papierosów. — Chciałbym swoim nauczycielom bardzo podziękować za pomoc — dodaje Olaf.

Pracy było dużo. Musiał pogłębić zdobytą na lekcjach wiedzę z biologii, chemii i fizyki oraz ogólnej wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia i historii Polskiego Czerwonego Krzyża. I jego praca nie poszła na darmo. W swojej kategorii zajął pierwsze miejsce i w olimpiadzie centralnej będzie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie.

— Bardzo się ucieszyłem z wygranej. To mój pierwszy sukces na tak dużą skalę. Czuję dużą odpowiedzialność, bo to wielkie wyróżnienie. Zawsze jak coś robię, chcę to zrobić jak najlepiej — zapewnia Olaf.

Jak dodaje, nie denerwował się, ponieważ do konkursów nie podchodzi emocjonalnie. Skupia się na zadaniu i je rozwiązuje, bo jak mówi, nie ma trudnych pytań, tylko są trudne odpowiedzi. Obecnie przygotowuje się do etapu centralnego.

— Czytam literaturę naukową, przeglądam najnowsze ciekawostki i doniesienia naukowców z całego świata oraz oglądam popularnonaukowe programy telewizyjne — mówi. Mimo to znajduje czas na swoje zainteresowania.

— Interesuję się narciarstwem. Słucham każdej muzyki, ale w szczególności rapu. Moim ulubionym artystą jest O.S.T.R. Bardzo przypadły mi do gustu jego trzy ostatnie płyty, które tworzą swego rodzaju "Trylogię" jego życia. Czas wolny spędzam grając w piłkę nożną, słuchając muzyki oraz grając w szachy i gry komputerowe. Nie mam problemów z nauką. Bardzo lubię historię, biologię, chemię jak i wychowanie fizyczne — mówi 14-latek.

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia organizowana jest przez Polski Czerwony Krzyż. Ma ona promować wśród młodych ludzi wiedzę, jak zdrowo i aktywnie żyć. W finale okręgowym wzięli reprezentanci 10 działających w województwie warmińsko-mazurskim rejonów PCK. Była rozgrywana w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie. Uczestnicy prezentowali wcześniej przygotowana przez siebie pracę pisemną promującą zdrowie. Podczas finału rozwiązywali test wiedzy złożony z 40 pytań. Olaf Gałęziewski dostał najwięcej punktów z pracy pisemnej i z testu, co otworzyło mu drogę do finału centralnego.
roz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages