Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Od trzech lat stoi na czele wsi

2018-02-22 07:00:00 (ost. akt: 2018-02-20 15:21:51)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

GMINA JANOWIEC KOŚCIELNY\\ Marzena Płoska urodziła się w Mławie. Po wyjściu za mąż przeprowadziła się do Nowej Wsi Dmochy, gdzie mieszka od 25 lat. Trzeci rok stoi na czele wsi. Do "sołtysowania" namówili ją mieszkańcy.

Marzena Płoska sołtysem Nowej Wsi Dmochy od trzech lat. Jak zapewnia, wszystko co udaje się zrobić dla miejscowości, jest możliwe dzięki współpracy z mieszkańcami. To dzięki ich zaangażowaniu udało się postawić altankę oraz odnowić pochodzącą z XIX wieku figurkę. W Nowej Wsi Dmochy mieszka 28 rodzin.

— Od początku kadencji zależało mi na dobrej współpracy ze wszystkimi mieszkańcami. Mamy dobrze wyposażoną świetlicę, w której organizujemy spotkania — mówi Marzena Płoska.

Świetlica służy także do spotkań młodych mieszkańców, którzy chętnie grają w bilard. Przy świetlicy jest plac zabaw. Jest też boisko do siatkówki. Mieszkańcy sołectwa udzielają się również w działaniach na rzecz gminy.

— Organizujemy Andrzejki, ostatki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka. Zimą wyruszamy spod świetlicy na kulig. Aktywnie uczestniczymy w Święcie Pieczonego Ziemniaka, przygotowujemy wieniec dożynkowy, który bywa nagradzany — zaznacza Marzena Płoska.

W minionym roku udało się postawić trzy lampy w miejscowościach Krajewo Małe i Krajewo Wielkie, a także nowy kominek w świetlicy. — W planach mamy jeszcze ocieplenie świetlicy i postawienie kilku dodatkowych lamp. To są nasze priorytety — mówi Marzena Płoska.

Podkreśla, że na mieszkańców zawsze może liczyć, nie zdarzyło się, by ktoś odmówił pomocy. Sołtys Nowej Wsi Dmochy lub gotować i piec. W wolnych chwilach spaceruje.

zl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages