Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

OSP Janowiec Kościelny ma nowy wóz strażacki!

2018-01-26 19:00:00 (ost. akt: 2018-01-24 14:40:53)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym mają niewątpliwy powód do dumy. Do ich jednostki zawitał zupełnie nowy wóz bojowy.

Wóz strażacki został powitany przez druhów, samorządowców i mieszkańców w tle syren alarmowych w dniu dzisiejszym, kiedy w nocy dotarł po usunięciu stwierdzonych wcześniej usterek. Zgodnie z umową samochód został odebrany już 19 grudnia 2017 r., jednak musiał zaraz wrócić do firmy, ze względu na pewne niedociągnięcia.


Nowy nabytek to samochód marki MAN o wartości 779820 złotych. Starania o nowy wóz bojowy trwały wiele lat. Zakup został sfinansowany w największym stopniu przez Gminę Janowiec Kościelny – prawie 400 tys. zł. Duży udział finansowy ma również Komenda Główna PSP – 330 tys. zł. i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – 50 tys. zł.

Pojazd wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż firma w rekompensacie z tytułu usterek obdarowała pojazd dodatkowym wyposażeniem, z czego bardzo się cieszymy. Są to:

Wyciągarka z obudową – wartość 9000 zł
Dodatkowe stroboskopy - wartość 1000 zł
Belka z halogenami - wartość 2500 zł
Półka obrotowa pionowa - wartość 1400 zł
Mocowanie na dodatkową drabinę nasadkową – wartość 500 zł
Dodatkowe oklejenie samochodu - wartość 400 zł
Dodatkowy pojemnik z zamocowaniem – wartość 100 zł
Dodatkowe zamocowania i pasy - wartość 300 zł.


Łączna wartość przekazanego nieodpłatnie sprzętu, to kwota ponad 15 tys. zł.

Te dodatkowe gadżety pozwoliły nam zapomnieć wszystkie kłopoty i problemy związane z grudniowym odbiorem wozu.

Nowy pojazd nawet na osobach niezwiązanych z gaszeniem pożarów zrobił duże wrażenie. Nowy wóz pozwoli poprawić efektywność, która przełoży się na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia.

Nowy wóz bojowy mają też Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepkowie Borowym, z tym że ten pojazd został zakupiony jako używany. Jest to samochód Renault G-230, za kwotę 55 tys. zł.

Ten wóz został zakupiony dzięki darczyńcy, rodakowi miejscowości Szczepkowo Borowe, Stanisławowi Szczepkowskiemu „Jacęciaki”, który na ten cel przekazał środki w kwocie 40 tys. zł. Gmina sfinansowała 15 tys. zł., pozyskując środki ze sprzedaży samochodu w OSP Janowiec Kościelny.

Zarówno OSP Janowiec Kościelny jak i OSP Szczepkowo Borowe, mają powód do dumy, bo dzięki nowym pojazdom będą mogli jeszcze prężniej działać, co na pewno przełoży się na szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia i zmniejszenie skutków żywiołu.

To przecież Strażacy i Ich działania ratują komuś nie tylko dobytek, ale i życie. Te samochody zostały zakupione przede wszystkim dla mieszkańców, bo dzięki nim druhowie będą szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować mienie, ale przede wszystkim zdrowie i nasze życie.

Mamy wspaniałych Druhów, trzeba Im dać jedynie dobre narzędzia do pracy, co zostało uczynione i wtedy możemy czuć się bezpiecznie.

Druhom z OSP Janowiec Kościelny i OSP Szczepkowo Borowe życzymy bezpiecznych powrotów z akcji i aby jak najrzadziej musieli używać pojazdów strażackich.

UG Janowiec KościelnyPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages