Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Łapali ,,okazję" pod wpływem alkoholu i bez odblasków

2018-01-23 16:00:00 (ost. akt: 2018-01-23 13:27:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Giżycku

S7\\\ Dwóch młodych mężczyzn poruszając się drogą szybkiego ruchu wykazało się skrajnym brakiem rozsądku i wyobraźni. W porę zareagowali kierowcy samochodów.

Nidzicki oficer dyżurny otrzymał informację od kilku kierowców jadących drogą szybkiego ruchu, o pieszych poruszających się S-7.

Jeden ze zdenerwowanych tą sytuacją kierowców powiedział, że niewiele brakowało, a potraciłby dwóch pieszych, którzy weszli na jezdnię i usiłowali zatrzymać go „na stopa”.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego, który potwierdził obecność nieodpowiedzialnych mężczyzn na drodze. Na wysokości miejscowości Powierż w gm. Janowiec Kościelny funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn idących drogą szybkiego ruchu.

W trakcie przeprowadzanej interwencji okazało się, że są to dwaj bracia w wieku 19 i 30 lat, którzy chcieli „złapać okazję”, aby dostać się do Nidzicy. Obaj ubrani byli w ciemną odzież, nie posiadali żadnych elementów odblaskowych i byli pod wpływem alkoholu.

Bracia zostali ukarani mandatami karnymi za poruszanie się piechotą po drodze szybkiego ruchu oraz za brak elementów odblaskowych na drodze publicznej po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Przypominamy!


Droga ekspresowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla pojazdów samochodowych. Oznacza to, że nie mogą się po niej poruszać piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy też pojazdy zaprzęgowe. Dopuszczalna prędkość na ekspresówce dwujezdniowej to 120 km/h, natomiast na jednojezdniowej jest to prędkość do 100 km/h. Na drodze ekspresowej nie wolno cofać, zawracać, zatrzymywać pojazdu, bo może skończyć się to postępowaniem mandatowym.

Zawsze noś odblask!


Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

kpp


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages