Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Własnoręcznie wykonywali ozdoby choinkowe

2017-12-19 13:00:00 (ost. akt: 2017-12-19 10:40:06)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe.

Uczestników pięknego spotkania w świątecznej atmosferze przywitała Marzena Ewa Radzymińska Kierownik GOPS, która w swojej wypowiedzi podkreśliła, iż święta Bożego Narodzenia to okres, który jest jednym z najpiękniejszych w roku.

Zorganizowane spotkanie to możliwość budowania więzi międzypokoleniowych. Jej marzeniem jest to, aby corocznie spotykać się w takim kręgu, aby tworzyć wspólny most osób młodych i osób starszych.

Takie przedsięwzięcia to doskonałe przypomnienie i zaprezentowanie technik tworzenia rozmaitych ozdób, w tym tych najstarszych i najbliższych tradycji świątecznych oraz na nowo ożywienie zwyczajów oraz techniki tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, które niegdyś zdobiły nasze choinki i domy naszych dziadków.

W pięknym spotkaniu udział wzięły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym z wychowawcą Panią Anną Szczepkowską, seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka”, zaproszeni goście – Bożena Grochala Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Stanisław Kazimierski Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz uczestnicy warsztatów „Metodą Pomosty”.

Uczestnicy własnoręcznie wykonywali ozdoby choinkowe, karty świąteczne, różnego rodzaju aniołki, bombki, mikołaje oraz stroiki.

Ozdoby choinkowe, karty świąteczne cieszyły oczy swą różnorodnością kształtów i rozmiarów. Prace były wykonane różnymi technikami.

Warsztaty były przeplatane rozmaitymi anegdotami i opowieściami w wykonaniu seniorów z Klubu Seniora „Niezapominajka” przy pięknym śpiewie kolęd i pastorałek.

Warsztaty miały być zachętą do bezpośredniego przekazu międzypokoleniowego tradycji wykonywania ozdób choinkowych. W/w przedsięwzięcie to alternatywna forma twórczego spędzania wolnego czasu dla społeczności lokalnej, która jest znakomitą lekcją dawnej obyczajowości.

Przekazywane wartości będą mieć nieoceniony wpływ na rozwój tożsamości lokalnej naszej małej Ojczyzny oraz na kształtujący się światopogląd dzieci.
Wykonane ozdoby zostaną przekazane osobom samotnym i chorym. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał świąteczny upominek.

Marzena Radzymińska
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages