Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ta praca jest szansą na rozwój

2017-10-21 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-20 13:20:39)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

NASZA AKCJA\\\ — Najtrudniejszą rzeczą w wykonywaniu zawodu dzielnicowego jest umiejetność wysłuchania i zrozumienia ludzkich potrzeb, a także znalezienie złotego środka na rozwiązanie danego problemu — przyznaje Dawid Kaczorowski.

Dawid Kaczorowski pracę w policji rozpoczął 11 lat temu. Czy był to zawód, który pociągał go od zawsze? — Patrząc z perspektywy czasu, ciężko jest mi się teraz odnieść do lat dzieciństwa i przypomnieć sobie kim, tak naprawdę, chciałem zostać. Pamiętam jednak okres szkoły średniej, gdy przed maturą pytani byliśmy o dalsze cele w życiu. Wówczas właśnie podjąłem decyzję o złożeniu raportu o przyjęcie do policji — wspomina.

Na pytanie, dlaczego wybrał taką, a nie inną ścieżkę kariery odpowiada, że powód jest banalnie prosty. — Jest to praca, która daje szansę na dalszy rozwój. Mogę się w niej spełniać, a dodatkowo daje ona możliwość godnego życia. Przede wszystkim jednak przebywam wśród ludzi, na których zawszę mogę liczyć. Ponadto miło być czasem specjalistą w jakiejś dziedzinie — przyznaje Dawid Kaczorowski.

Zaznacza, że jako dzielnicowy spełnia się już od około 8 lat, z czego 7 lat jest dzielnicowym gminy Janowiec Kościelny. Od ostatnich 4 miesięcy dodatkowo pełni obowiązki dzielnicowego na terenie gminy Janowo. — Praca dzielnicowego ma na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców danego rejonu. W związku z tym dzielnicowy powinien prowadzić rozpoznanie terenowe i osobowe w rejonie, w którym pełni służbę, poznawać mieszkańców i ich problemy — tłumaczy Dawid Kaczorowski.

Dodaje, że podstawową formą działania dzielnicowego, zwanego też policjantem pierwszego kontaktu, jest obchód.
— Dzielnicowy, kontrolując podległy mu rejon, obserwuje zjawiska i zdarzenia mające wpływ na porządek i bezpieczeństwo publiczne. Realizuje też zadania z zakresu profilaktyki społecznej, na przykład spotyka się z młodzieżą w szkołach, informuje o występujących zagrożeniach. Wciela w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie oraz wdraża w życie mieszkańców procedurę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa — zaznacza policjant.

Podkreśla, że dzielnicowy gromadzi również informacje o konfliktach społecznych, zjawiskach kryminogennych - ich lokalizacji, natężeniu, planowanych imprezach - sportowych, kulturowych, tanecznych. Zdobywa także wiadomości o osobach, które ze względu na swoją przeszłość lub aktualny styl życia stwarzają zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego.

— Mieszkańcy kontaktują się ze mną głównie, by podzielić się swoimi problemami czy też spostrzeżeniami. Zazwyczaj dzwonią bezpośrednio na mój telefon służbowy. Rzadko kiedy przyjmuję interesantów w budynku komendy. Zgłoszenia
niewymagające natychmiastowej interwencji policji na miejscu dotyczą głównie sporów sąsiedzkich, problemów i konfliktów rodzinnych, wskazania miejsc grupowania się osób spożywających alkohol czy też młodzieży zakłócającej porządek publiczny.

Za każdym razem staram się pomóc moim mieszkańcom i wykonuję to, co należy do moich obowiązków — zapewnia dzielnicowy. Podkreśla, że najtrudniejszą rzeczą w wykonywaniu tego zawodu jest umiejętność wysłuchania i zrozumienia ludzkich potrzeb, a także znalezienie złotego środka na rozwiązanie danego problemu.

Dawid Kaczorowski, jak większość mężczyzn, interesuje się piłką nożną. W wolnym czasie uwielbia spędzać czas z rodziną, która jest dla niego najważniejsza.


Szukamy najpopularniejszego dzielnicowego

Trwa akcja, w której wybieramy ,,Najpopularniejszego dzielnicowego". Już dziś możesz docenić codzienną pracę tych, którzy służą pomocą. Głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT. Do 26 października uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów. Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i Naszej Gazety Nidzickiej oraz na stronach internetowych Grupy WM.

Aby zagłosować wyślij sms o treści gn.ndz.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnego kandydata na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS).

asp. Janusz Kawka, Nidzica, Rejon I
gn.ndz.1
mł.asp. Marcin Łątkowski, Nidzica, Rejon II
gn.ndz.2
st. asp. Maciej Płoski, Nidzica, Rejon III
gn.ndz.3
mł. asp. Krzysztof Florek, gmina Nidzica
gn.ndz.4
mł. asp. Dawid Kaczorowski, rejon V i VI gm. Janowo i Janowiec Kościelny
gn.ndz.5
sierż szt. Kamil Jakim, rejon VII gm. Kozłowo
gn.ndz.6
mł. asp. Przemysław Rychcik, rejon VIII gm. Kozłowo
gn.ndz.7

zl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages