Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Chrońmy nasze lasy - spotkanie z Leśnikiem

2017-08-04 09:00:00 (ost. akt: 2017-08-03 22:42:58)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Grupa dzieci ze Szczepkowa Borowego wybrała się na wycieczkę ekologiczną do Nadleśnictwa Napierki,gdzie spotkała się z leśniczym leśnictwa Napierki Piotrem Rogalskim

Bardzo ciekawie opowiadał on o roślinach i zwierzętach występujących w okolicznych lasach.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego niektóre gatunki drzew są wycinane, zobaczyły jak wyglądają drzewa zaatakowane przez szkodniki i w jaki sposób się je likwiduje.

Leśniczy pokazał najstarsze dęby w nadleśnictwie, wyjaśnił czym różnią się poszczególne gatunki drzew i w jakich miejscach mieszkają zwierzęta.

Piotr Rogalski wyjaśnił także, że leśnicy tak opiekują się lasem, aby spełniał wszystkie funkcje: ekologiczne, społeczne i gospodarcze.

Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Na zakończenie wyjazdu uczestnicy otrzymali od leśniczego drobne upominki.

Zorganizowanie takiego wyjazdu umożliwiło dzieciom poznanie pracy leśniczego i wzbogaciło wiedzę przyrodniczą na temat lasu i jego mieszkańców.

Po powrocie, aby utrwalić dzieciom zasady segregacji odpadów i tym samym dbania o środowisko, uczestnicy ustawili przy budynku świetlicy wiejskiej w Szczepkowie Borowym kosze do segregacji - koszt na papier, kosz na plastik i kosz na szkło.

Dzięki umiejscowieniu koszy, po każdych zajęciach, które odbywać się będą w świetlicy wiejskiej dzieci będą segregowały odpady i umieszczały w odpowiednich pojemnikach.

Działanie to ma na celu edukację młodego pokolenia, utrwalenie zasady, że dzięki segregacji chronimy nasz świat dla siebie i przyszłych pokoleń.

Monika ŁawickaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages