Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Eko- przygoda

2017-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-02 10:32:01)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Dzieci z sołectwa Zaborowo, wraz z sołtys Anną Komosińską udały się na wycieczkę. Celem wyjazdu był Węgój – warmińska wieś, położona nad malowniczym brzegiem Jeziora Węgojskiego.

Na miejscu uczestników przywitała Warmianka, która opowiedziała o historii, tradycji i przyrodzie Węgoja. Wyjaśniła także zasady gry terenowej "Warmińskie Straszydła", w której dzieciaki miały wziąć udział.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Aby odnaleźć skarb i wyzwolić mieszkańców spod panowania Straszydeł należało odnaleźć wszystkie baśniowe postacie i wykonać wyznaczone przez nie zadania.

Dzieci miały również możliwość przejścia ścieżką edukacyjną pn. "Śladami leśnych duchów" i podziwiania ustawionych wzdłuż ścieżki drewnianych rzeźb duchów i straszydeł.

Pobyt w Węgoju był fantastyczną formą zabawy i wypoczynku, łączącą aktywność ruchową i intelektualną uczestników z poznawaniem tradycji i kultury regionu oraz wspaniałą lekcją przyrody.

Następnie wszyscy udali się do Biskupca, by tam z wieży widokowej zachwycać się niesamowitą panoramą całej okolicy. Po wyczerpującym dniu uczestnicy pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Wyjazd z pewnością podniósł poziom świadomości ekologicznej mieszkańców sołectwa. Spełnił także funkcję integracyjną.

Joanna Krajewska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages