Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Marzy o lepszym oświetleniu miejscowości

2017-07-23 16:00:00 (ost. akt: 2017-07-21 15:12:56)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Krzysztof Szypulski sołtysem Borowych jest 2 kadencję. Współpracuje ze "Stowarzyszeniem na rzecz ekorozwoju w Szczepkowie Borowym i Trójmieście". Dzięki temu udało się wyremontować świetlicę, która teraz tętni życiem. Prowadzi nowoczesne gospodarstwo rolne. Interesuje się motoryzacją. Gdy został sołtysem to Marzył o dobrych drogach w sołectwie.

Pan Krzysztof współpracuje z władzami Urzędu Gminy i Stowarzyszeniem na rzecz ekorozwoju wsi w Szczepkowie Borowym i "Trójmieście". Współpraca jest bardzo korzystna. Dzięki niej dużo udało się zrobić w sołectwie. Przede wszystkim wyremontowano i wyposażono świetlicę.

— To była ruina. Zmieniono pokrycie dachowe, ocieplono budynek, zamontowano nowe okna, położono płytki na podłodze. I teraz mamy nowy ładny budynek — opowiada. Świetlica jest dobrze wyposażona. W kuchni jest zmywarka, lodówka, szafki kuchenne, zastawa na 70 osób, nowe stoły, krzesła.

Są również piłkarzyki, bilard, żeby młodzi mogli pograć. Jest też sprzęt muzyczny. Świetlica stała się centrum życia towarzyskiego w sołectwie. Tam odbywają się zabawy sylwestrowe, ostatki. — Są to bale koszykowe. W świetlicy organizowane są również pikniki dla dzieci, odbywają się imprezy rodzinne tj: chrzciny, komunie, nawet wesela — wymienia sołtys.

Plac wokół świetlicy nie jest duży, ale znalazły się tam altanka, sprzęt do zabawy dla dzieci. — W świetlicy 2 razy w tygodniu odbywają się zajęcia fitness pod okiem profesjonalnego trenera, w których uczestniczą panie z naszej wioski i pobliskich wiosek — mówi. We wszystkich pracach pomagają mieszkańcy sołectwa.

— Organizujemy zebrania wiejskie, na których wszystkie decyzje podejmujemy razem —dodaje. Co roku biorą udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Na stoisku, oprócz potraw, prezentowane są osiągnięcia mieszkańców. — Nasi rzemieślnicy wystawiają wyroby z drewna, prace decoupage i wędliny własnego wyrobu — mówi. Mieszkańcy są zgrani. Zawsze można na nich liczyć. O czym marzy sołtys?

— Żeby wszystkie drogi w sołectwie były utwardzone i żeby było lepsze oświetlenie. Pierwsze marzenie właśnie się spełnia, gdyż obecnie trwają prace przy budowie dróg. Po zakończeniu w naszej miejscowości będzie 1 km dobrej asfaltowej drogi, więc pora na spełnienie kolejnego — wyjaśnia.

Pan Krzysztof ma żonę, 2 dorastające córki, prowadzi nowoczesne gospodarstwo rolne, interesuje się motoryzacją i sprzętem rolniczym, sam naprawia maszyny. — Wieczorem po pracy w gospodarstwie spędzam czas razem z rodziną. Jak tylko mamy chwilę wolnego czasu planujemy wspólne wyjazdy — mówi.


hr


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gg #2294420 | 37.248.*.* 24 lip 2017 21:13

    Brawo Panie sołtys tak trzymaj.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages