Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Muzyczna dawka pozytywnej energii

2017-07-03 09:00:08 (ost. akt: 2017-07-03 09:27:43)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Punktualnie o godzinie 15.00 w Kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym wszystkich uczestników i zgromadzoną publiczność przywitała Marzena Borkowska-Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym.

Festiwal odbywa się już szósty raz, organizowany jest przez Gminę Janowiec Kościelny, Parafię św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. Niezmiernie cieszy, że niektórzy uczestnicy przyjeżdżają do nas po raz kolejny. Pojawiają się też uczestnicy z innych gmin. Poszerza się zasięg Festiwalu, co pozwala nam przypuszczać, że Festiwal Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu. Zwiększa się również poziom wokalno-artystyczny, co jest opinią zarówno jurorów, jak i publiczności.

W tym roku wystąpiło 12 uczestników w kategorii indywidualnej oraz 6 zespołów. Czteroosobowe jury obradowało w następującym składzie:

Bogusława Szpandowska,

Tadeusz Miller

Michał Gogolewski- Przewodniczący

Ksiądz Kanonik Tomasz Opaliński

Jury oceniało następujące elementy: stopień trudności utworu, emisję głosu, dykcję, poprawność intonacyjną i interpretacyjną wykonywanego utworu, zgodność repertuarową z treścią celów konkursu, ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii indywidualnej przyznano następujące nagrody, wyróżnienia:
I miejsce- Michalina Pankiewicz ( Szczytno)
II miejsce-Jakub Krajkowski ( Działdowo)
III miejsce- Maciej Golian ( Szczytno)
Wyróżnienie- Maja Wierzchołowska ( Gmina Świętajno)

W kategorii zespołowej przyznano następujące nagrody, wyróżnienia:

I miejsce- duet Julia Płocharczyk, Weronika Pietkiewicz ( Świętajno)
II miejsce- Zespół SursumCorda ( Nidzica)
III miejsce-Zespół Kozłowianki ( Kozłowo)
Wyróżnienie: Schola z Wieczfni Kościelnej.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy- w kategorii indywidualnej: Nikola Pietkiewicz, Maja Banasiak, Emilia Golian, Julia Zalewska, Ada Dudek, Katarzyna Adamska, Róża Kowalczyk, Paulina Nadratowska, w kategorii zespołowej: „ Boże Iskierki” z Jedwabna, „ Janowieckie Iskierki” z Janowca Kościelnego , Zespół „ Wesołe nutki z Napiwody.

Ceremonii wręczenia nagród, wyróżnień i dyplomów dokonywali: Wójt Gminy Janowiec Kościelny- Bożena Grochala, Przewodniczący Rady Gminy Janowiec Kościelny- Zbigniew Ambroziński, Ksiądz Kanonik Jacek Lubiński-Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym oraz Przewodniczący Jury Pan Michał Gogolewski.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania. Każdy utwór był interesujący . W muzycznej oprawie słowa każdego z prezentowanych utworów wpisywały się w motto Festiwalu „ Do Ciebie te słowa i nuty ślę”.

Bez wątpienia Festiwal był muzyczną dawką pozytywnej energii.

Do zobaczenia już za rok w kolejnej edycji obchodów Święta Jana, w tym Seminarium Historycznego i Festiwalu Piosenki Religijnej.

Zofia Wielgus

zobacz festiwal :

(autor: Piotr Szempliński)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages