Orzeł wygrał koncertowo

2017-06-19 13:00:00(ost. akt: 2017-06-19 09:48:24)

Autor zdjęcia: LKS Orzeł

Na ostatni mecz w sezonie jechaliśmy do Mroczna pełni obaw. Miejscowy KS wciąż walczył o pozostanie w Okręgówce, zaś przetrzebiony kontuzjami Orzeł, zwyciężając w Mrocznie mógł pomóc ... Startowi Nidzica w uniknięciu spadku. I tak też się stało. Orzeł wygrał 3-1.
W naszej drużynie niecodzienna sytuacja. W wyjściowej jedenastce debiutujący w seniorach Łukasz Żabiński i powracający do składu, były trener juniorów - Boguś Moszczyński. Na ławce rezerwowych także czekający na debiut Filip Dzięgielewski i powracający na "ratunek" Łukasz Górny.

Do Mroczna zawitał także Andrzej Łochnicki, niestety nie mógł pomóc kolegom ze względu na kartki, oraz kontuzjowany tydzień temu Robert Pokrzywnicki. Dopingowali swych kolegów na boisku, a ci zagrali koncertowo. Świetny powrót zaliczył Boguś Moszczyński, wykorzystując sytuację sam na sam, wyprowadzając Orła na prowadzenie.

W pierwszej połowie rywale mieli spore problemy by przedostać się na połowę zespołu gości. Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku, lecz dobrze funkcjonująca drużyna przyjezdnych nie pozwalała na wiele. Na dodatek po solowej akcji Mateusza Ginapa było już 2-0 dla Orła.

Gracze z Mroczna z minuty na minutę tracili siły i wiarę w odwrócenie losów spotkania. Dobił ich bardzo aktywny tego dnia Radek Płoski, strzelając trzeciego gola. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło czujność naszych graczy i rywale strzelają na 1-3. Ostatnie słowo należy jednak do Orła. W ostatniej minucie meczu piłkę meczową ma Łukasz Górny. Niestety, w sytuacji sam na sam przestrzelił.

Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem Orła, ale piłkarze czekali jeszcze na wieści z innych boisk. Z drużyn zagrożonych spadkiem przegrywa Fortuna Gągławki, co jest dobrym prognostykiem dla Startu Nidzica, lecz niestety Start również przegrywa z Ewingami Zalewo i tym samym zaprzepaszcza szansę na baraże i spada do A-Klasy.

Wielka szkoda. Tym bardziej, iż jest jedną z niewielu drużyn, która urwała punkty liderowi w Gronowie Elbląskim i potrafiła wygrać z drugim już czwartoligowcem-Tęczą, w Miłomłynie. Niestety, dziewięć zwycięstw i dwa remisy nie wystarczyły na zachowanie Okręgówki.