Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Śmieci nie mieszczą się w koszu i leżą na trawnikach

2017-06-30 10:00:00 (ost. akt: 2017-06-29 11:45:48)

Autor zdjęcia: mieszkanka

Problemy z wywozem nieczystości z miejscowości Safronka mieszkańcy zgłaszali nam niejednokrotnie. Ostatni telefon w tej sprawie odebrałyśmy jakiś czas temu. Mieszkanka poinformowała nas, że kontener z plastikami jest przepełniony.

— Rozpoczyna się lato, ludzie piją więcej wody, produkując większą ilość odpadów. Ponadto śmieci nie mieszczą się w koszu, leżą na trawnikach, wygląda to brzydko i nieestetycznie. Plastiki odbierane są tylko raz w miesiącu, naszym zdaniem za rzadko — mówiła kobieta.

Zwróciłyśmy się do Ekologicznego Związku Gmin ,,Działdowszczyzna" z pytaniem czy jest możliwość częstszego odbioru tychże odpadów bądź ustawienia dodatkowego kontenera.

Mieszkańcy powinni sami uzupełniać ilość pojemników

— Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wyposażenie nieruchomości w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych (również segregowanych) należy do obowiązków właścicieli nieruchomości.

Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" w ramach Systemu gospodarowania odpadami pomaga wyposażać nieruchomości wielorodzinne oraz instytucje publiczne w pojemniki do segregowania odpadów jeżeli pozwalają na to środki finansowe — informuje Kazimierz Podlasin z EZG "Działdowszczyzna".

Dodaje, że wspólnoty lub mieszkańcy budynków wielorodzinnych powinni sami uzupełniać ilość pojemników, jeżeli zachodzi taka konieczność, a odbiór odpadów segregowanych z zabudowy wielorodzinnej jest wykonywany dwa razy w miesiącu i jest to częstotliwość wystarczająca.

Dokonali oględzin miejsca

Pracownicy EZG ,,Działdowszczyzna" dokonali lustracji zabudowy wielorodzinnej w Safronce. — Mieszkańcom bloków o nr 9 -12 dostarczono dodatkowe worki do gromadzenia plastiku.

W rozmowie z mieszkanką bloku nr 9, która wnioskowała o dostawienie dodatkowego pojemnika ustaliliśmy, iż przepełnienie pojemnika z plastikiem było okresowe, a jej zapytanie traktujemy jako wniosek do rozpatrzenia przy ewentualnych kolejnych zakupach i dzieleniu pojemników przez zarząd związku — zaznaczył Kazimierz Podlasin.

zl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2275740 | 88.199.*.* 30 cze 2017 10:08

    Na 4 bloki gdzie zamieszkują je 36 rodzin 1 kosz na plastiki i 1 kosz na szkło no to chyba są po prostu kpiny każdy blok powinien mieć kontener lub bynajmniej pszy co 2 bloku ale nigdy na nic kasy nikt nie ma

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages