Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

W wolnych chwilach majsterkuje

2017-05-21 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-19 15:28:49)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Jacek Zieliński sołtysem Janowca Kościelnego jest III kadencję. Przez 12 lat sołtysowania udało się zrobić dużo. Jest plac zabaw ciągle doposażany, postawiono altankę, do świetlicy zakupiono sprzęt nagłaśniający. W wolnych chwilach majsterkuje, naprawia drobne sprzęty. Najbardziej lubi pracować w drewnie.

W największym sołectwie w gminie, w 113 budynkach mieszkają 352 osoby. Mimo tak dużej liczby mieszkańców sołtys zna wszystkich.

Przez 12 lat sołtysowania udało się zrobić dużo. Świetlica jest dobrze wyposażona. Jest w niej kuchnia, naczynia prawie na 100 osób, zmywarka, mikrofalówka. Odbywają się w niej bale sołeckie, oczywiście koszykowe. Młodzi obchodzą tam "osiemnastki".

Sołectwo działa wspólnie ze Stowarzyszeniem Ziemi Janowieckiej. Dzięki temu powstała Izba Pamięci przy świetlicy, w której znajdują się eksponaty głównie podarowane przez mieszkańców.

— W izbie są m. in. stary magiel, meble. Ogrodziliśmy teren świetlicy, plac wyłożyliśmy polbrukiem, postawiliśmy z kamienia polnego grill, są ławki, stoły. Dzieci mogą skorzystać z huśtawek — mówi sołtys.

Jest to centrum życia mieszkańców sołectwa. Tam organizowane są wszystkie imprezy integracyjne. Gmina założyła monitoring, więc jest bezpiecznie, nikt niczego nie niszczy.

Mieszkańcy biorą czynny udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, przygotowują wieniec dożynkowy i stoisko. Kobiety janowieckie umawiają się, co która przygotuje.
Specjalnością są placki ziemniaczane.

— Wieś jest już bardzo ładna, drogi mamy wyremontowane. ale jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, np. polepszyć stan dróg wyjazdowych z Janowca Kościelnego — mówi Jacek Zieliński.

A marzeniem sołtysa jest to, aby mieszkańcy mieli gaz ziemny. Jacek Zieliński pracuje jako kierowca autobusu szkolnego. — Bardzo lubię swoja pracę, wożę takie fajne, małe brzdące — dodaje. W wolnych chwilach majsterkuje, naprawia drobne sprzęty. Najbardziej lubi pracować w drewnie. — Kiedyś pracowałem w tartaku i tak mi zostało — mówi.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ktoś #2249635 | 37.47.*.* 21 maj 2017 21:25

  Z tymi balami i zabawami impregracyjnymi w Janowcu to coś słabo. Nic się nie dzieje na tej świetlicy.No może 1 do roku jeden bal ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages