Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Trzy pytania do wójt Bożeny Grochala

2017-05-15 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-14 13:56:39)
 fot. 0 Wójt Bożena Grochala

fot. 0 Wójt Bożena Grochala

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z wójt Janowca Kościelnego Bożeną Grochala.

Swojego czasu dużo mówiło się o nowym herbie gminy Janowiec Kościelny. Czy prace już się zakończyły?

Prace nad herbem nadal trwają. Być może w tym roku, na Seminarium Historycznym, uda się przedstawić ostateczną wersję projektu.

Seminarium Historyczne na stałe wpisało się do kalendarza imprez gminnych. Jakie tematy będą poruszane w tym roku?

Corocznie w trakcie seminarium poruszany jest temat bardzo ważny dla danego okresu. Ten rok jest rokiem m.in. Piłsudskiego i Kościuszki, zatem będzie mowa o ponadczasowych dowódcach. Jednocześnie rozpoczniemy prezentacją Władców Polskich, od dynastii Piastów.

Mieszkańcy gminy przywiązują ogromną wagę do tradycji. Dlaczego?

Dla gminy bardzo ważna jest historia, tradycja i pobożańska tożsamość. Każde seminarium związane jest z tradycją i historią naszego regionu oraz z przypomnieniem zapomnianych osób, wydarzeń i miejsc.

Rodowód to historia każdej rodziny, to cząstka historii naszego regionu, w którym żyjemy, a zarazem całego narodu, jego tradycji i kultury. Znajomość swojego rodowodu daje poczucie wspólnoty i łączność z tradycją, stanowiącą siłę napędową naszej przyszłości, naszych działań i naszej tożsamości.

Jesteśmy narodem ciężko doświadczonym przez historię, a naszą polską i pobożańską przeszłość można ocalić, tylko utrwalając jej łączność z tradycją, bez której nie ma przyszłości.

Pobożańska rodzina musi znać swój rodowód i temu służą nasze seminaryjne spotkania, które są niewyczerpaną i największą skarbnicą wiedzy. To dzięki takim spotkaniom możemy dowiedzieć się najwięcej o naszych przodkach oraz poznać niepowtarzalne momenty, które zaważyły na historii, rozwoju i tożsamości mieszkańców Poboża, które wpłynęły na kulturę i tradycję Poboża.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages