Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Jeszcze trochę, a nasza droga będzie wyglądała jak ta w Bartoszkach

2017-04-26 07:00:00 (ost. akt: 2017-04-25 16:48:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

— Przez naszą wieś w stronę Wielbarka "zapierdzielają" samochody ciężarowe z prędkością przekraczającą 50km/h. Droga nie jest przystosowana do zwiększonego ruchu oraz do tego, aby jeździły po niej wielkie ciężarówki. Kto tę drogę nam naprawi, jak zostanie zniszczona? Ludzie są zbulwersowani tym. Budynki stojące przy tej drodze trzęsą się. Powiat nic nie robi, aby temu zapobiec, nic się na tej drodze nie robi— skarżył się sołtys Nowej Wsi Wielkiej.

O odpowiedź poprosiliśmy dyrektora PZD Jacka Dłuskiego, z której wynika, że droga ta jest drogą publiczną zaliczoną do kategorii dróg powiatowych Z dróg publicznych, z których może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w ustawie lub innymi przepisami szczególnymi. Na przedmiotowej drodze nie występują ograniczenia dla pojazdów pod kątem ich tonażu.

— Na obszarze Nowej Wsi Wielkiej, zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu wprowadzony jest obszar zabudowany obligujący kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkość w godz. 5.00-23.00 do 50 km/h, a w godzinach 23.00-5.00 do 60 km/h. W przypadku nagminnego nieegzekwowania ograniczeń prędkości należy o tym fakcie zawiadomić Komendę Powiatową Policji w Nidzicy, która jest organem mogącym egzekwować obowiązujące ograniczenia prędkości — wyjaśnia Jacek Dłuski.

Zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych wprowadza się tylko w szczególnych przypadkach. — W przypadku tej drogi drogi nie ma żadnych przesłanek do wyeliminowania ruchu pojazdów ciężarowych na odcinku Bukowiec Wielki -Wieczfnia Kościelna.

Występowanie pęknięć na budynkach umiejscowionych w pobliżu drogi, odczuwalne drżenia budynku i znajdujących się w nim przedmiotów nie są przesłankami do wprowadzania ograniczeń dla ruchu pojazdów ciężarowych — mówi dyrektor PZD. W związku z powyższym, Powiatowy Zarząd Dróg w Nidzicy nie przewiduje wprowadzania zmian w istniejącej i zatwierdzonej przez zarządzającego ruchem na drogach powiatowych organizacji ruchu.


hr


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sumiene #2235118 | 95.49.*.* 30 kwi 2017 17:21

  Pierdzielisz Panie dyrektorze. gdyby przy tej drodze w tej miejscowości mieszkała Twoja matka, już dawno byłby zakaz tonażowy. Podpowied dla mieszkanców: organizować dyżury i protesty na przejsciach dla pieszych, - jesli takie macie. W koncu urzedasy zmiękną jak przez tyd zaden wielkotonoweice nie przejedzie :):):)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tatata #2232701 | 2.247.*.* 27 kwi 2017 14:13

  To nie jest wasza droga tylko zarządu dróg

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hgw #2232601 | 5.172.*.* 27 kwi 2017 11:54

  brawo analitycy gminni i powiatowi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Czytelniczka #2231623 | 94.254.*.* 26 kwi 2017 09:07

  Wojska Polskiego, przechodnia i steffena też nie są przystosowane, nawet jest zakaz. Zapiepszaja ile się da a policja zero reakcji, udają że nie widzą...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages