Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Nowoczesny sołtys

2017-11-26 10:00:00 (ost. akt: 2017-11-25 20:18:26)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Bogdan Nazar sołtysem Napierk jest 3 lata, w sołectwie mieszka 160 osób. Wspólnie z mieszkańcami organizuje imprezy, dba o porządek. Na bieżąco na Facebooku informuje o wszystkich zdarzeniach, spotkaniach. Jest leśnikiem, lubi przyrodę.

Pan Bogdan jest nowoczesnym sołtysem, na Facebooku założył stronę dla sołectwa. — Jest to bardzo dobry sposób komunikowania się z mieszkańcami. Umieszczam tam wszystkie informacje dotyczące sołectwa, komunikaty gminne, z powiatu, życzenia świąteczne, zaproszenia na imprezy, konkursy organizowane przez gminę Janowiec Kościelny — tłumaczy pan Bogdan.

Dzięki temu te informacje szybko docierają do mieszkańców, którzy już się do tego przyzwyczaili. Na Facebooku można też znaleźć relacje z uroczystości, zdjęcia, podziękowania sołtysa za wykonane prace. Ale pan Bogdan działa nie tylko przez internet.

— Jak coś się ogłosi, to trzeba to zrealizować — mówi. I wtedy zaczyna się konkretna praca. — Organizujemy co roku Dzień Dziecka, majówki, Andrzejki, Palinockę przy płonącym ognisku, zabawy taneczne — opowiada sołtys.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki np. do Rucianego - Nidy, Kadzidłowa, w których uczestniczą dzieci z rodzicami. Mieszkańcy Napierk przygotowują też stoisko na Święto Pieczonego Ziemniaka.

W 2016 roku dostali wyróżnienie w konkursie na najładniejsze stoisko i 900 zł nagrody pieniężnej.

—Są to pieniądze, które wydajemy na najpilniejsze potrzeby sołectwa np. remont przystanku. Pan Bogdan dba również o porządek w sołectwie. Na wiosnę organizuje wielkie sprzątanie Napierk.

Trzeba zadbać również o drogi, pielęgnację boiska sportowego. Współpraca z mieszkańcami jest dobra, chętnie sołtysowi pomagają.

Pan Bogdan interesuje się łowiectwem. W okolicznych lasach najwięcej jest jeleni. Każdej zimy dba o dokarmianie zwierzyny leśnej. Lubi obserwować zwierzynę.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages