Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Czyta, tańczy i szyje na maszynie

2017-11-04 10:00:00 (ost. akt: 2017-11-03 14:33:31)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Halina Czarnecka sołtysem jest II kadencję. W niewielkim sołectwie mieszka tylko 15 rodzin. Mieszkańcy mogą pochwalić się asfaltową drogą biegnącą przez Iwany. Ale droga Krajewo- Skrody jest jeszcze do zrobienia. Mieszkają tam wspaniali ludzie.

Halina Czarncka sołtysuje już 6 lat. Największa duma Iwan to piękna asfaltowa droga. Ale pani sołtys nie zapomina, że taka sama powinna być w Krajewie i Skrodach.

Czym jeszcze może się pochwalić? Odnowieniem figurek przydrożnych, oczyszczeniem z krzaków terenu wokół nich, zrobieniem metalowego ogrodzenia.

Nowy zakup to duży okrągły wiszący grill, który był bardzo potrzebny podczas spotkań mieszkańców. Udało się odnowić plac zabaw.

Mieszkańcy chętnie uczestniczą w ogniskach, jedzą pieczone kiełbaski, tańczą i śpiewają. Wspólnie organizują Dzień Dziecka, Palinockę, biorą udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, robią wieniec dożynkowy.

Pani sołtys najbardziej jest zadowolona z tego, że mieszkańcy są wspaniali, pomocni, przyjaźni, pracowici. — Można ich poprosić o pomoc, nawet w nocy, na pewno nie odmówią — zapewnia pani Halina. I tak musi być, bo sąsiad sąsiadowi powinien pomagać, jak w rodzinie.

Wszyscy uczestniczą np. w pogrzebach. — Nawet ksiądz się dziwi, że cała wieś przyszła pożegnać sąsiada — mówi.

Pani Halina zdaje sobie sprawę, że we wsi wiele rzeczy brakuje, ale wie również, że potrzebne są pieniądze, których nie ma. Dlatego mieszkańcy we wszystko, co robią wkładają swoją pracę za darmo i dają to, co mogą, np. piasek do piaskownicy.

Najpilniejsze potrzeby sołectwa to oświetlenie, dobre drogi w całym sołectwie, żeby jeździło się bezpiecznie. Kanalizacja również, żeby iść z duchem czasu.

I jeszcze jedno pani sołtys ma marzenie - świetlica. Latem jest gdzie się spotykać, ale zimą gorzej. — Zebrania wiejskie odbywają się u mnie w domu, nie narzekam na to, bo można wspólnie kawę wypić i spokojnie porozmawiać — mówi.

Pani Halina lubi tańczyć, śpiewać, jest wesoła, pełna życia i chęci do działania. Lubi słuchać muzyki disco-polo, trochę szyje, ogląda telewizję, zwłaszcza seriale. Chętnie pracuje w ogródku, sieje ogórki, marchewkę, buraki.
roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobra zmiana #2366985 | 88.156.*.* 4 lis 2017 13:33

  Dobry sołtys, bo z DOBREJ ZMIANY

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Życzliwy #2366974 | 94.254.*.* 4 lis 2017 13:10

  Daj Boże na całym Pobożu takich sołtysów !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages