Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Przeżyjmy to jeszcze raz. Ferie z SOK w Janowcu Kościelnym

2017-02-09 09:00:00 (ost. akt: 2017-02-08 15:14:43)

Autor zdjęcia: Samorządowy Ośrodek Kultury

Czas aktywnego wypoczynku już za nami. Przeczytaj jak ferie spędzały dzieci w SOK w Janowcu Kościelnym!

PIERWSZY DZIEŃ FERII ZA NAMI !!!!
23 stycznia
Samorządowy Ośrodek Kultury na rozpoczęcie ferii zorganizował ognisko dla dzieci na stadionie Gminnym w Kucach. Zabaw i gier na śniegu nie było końca. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością podczas budowy postaci z materiałów znalezionych na terenie stadionu. Rogrzewkę podczas mroźnego dnia zapewniły im gry i tańce na śniegu. Na koniec uczestnicy upiekli sobie kiełbaskę na ognisku i wypiły gorącą herbatę. To był udany i fajnie spędzony czas razem.

WARSZTATY TANECZNE

24 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się Warsztaty Taneczne w ramach programu ferii dla dzieci. Uczestnicy mieli okazje poprzez zabawy rozćwiczyć poszczególne partię ciała, nauczyć się podstaw tańca oraz nowej choreografii. Na sali panowała super atmosfera podczas zabawy rytmem.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
25 stycznia
Trzeci dzień ferii minął pod hasłem sztuki. Dzieci wzięły udział w Warsztatach Plastycznych, gdzie miały okazję wykonać plakaty o tematyce antyalkoholowej.

KINO MULTIKINO
26 stycznia
Film animowany „SING” to opowieść o misiu Koala, który aby uratować teatr przed ruiną organizuje Konkurs Piosenki. Przezabawne perypetie poszczególnych zwierząt występujących w filmie bardzo przypadły do gustu uczestnikom wyjazdu.

BAL KARNAWAŁOWY
27 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Fantastyczne przebrania uczestników wprowadziły nas w magiczny świat bajki. Podczas balu nie zabrakło animacji tanecznych oraz gier i zabaw. Dzieci mogły zaprezentować swoje stroje i powiedzieć kilka słów o sobie oraz popisać się swoimi umiejętnościami. Nie zabrakło drobnych niespodzianek dla uczestników imprezy. Wszyscy bawili się doskonale.

WARSZTATY TANECZNE
30 stycznia

Kolejny tydzień ferii rozpoczął się zajęciami tanecznymi . Podążając za tematyką antyalkoholową, dzieci mogły uczestniczyć w próbie do spektaklu pt. „Walka dobra ze złem”, którego przesłaniem jest profilaktyka antyalkoholowa.

TEATRZYK
31 stycznia

Samorządowy Ośrodek Kultury odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK – ART z Krakowa ze spektaklem „Rubinowy Książę”. Jest to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha - Fatima w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód - ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać. Spektakl przeplatany był piękną, orientalną muzyką, przybliżającą egzotykę wschodu. Barwne i piękne kostiumy oraz scenografia w pełni oddawały baśniową atmosferę. Wesoło przedstawiony spektakl, zapewniał dzieciom dobrą zabawę, zwrócił również uwagę na to, iż nadmierna ciekawość oraz brak poszanowania dla czyichś sekretów, mogą czasem nas zgubić.


ŚWIĘTO BABCINEGO PAMPUCHA
1 lutego

Święto Babcinego Pampucha, czyli konkurs wypieków odbył się w środę 1 lutegow Samorządowym Ośrodku Kultury. Oprócz pysznych słodkości, które trafiły pod ocenę jury, nie zabrakło występów Janowieckiego Teatru Tańca. Na stół oceniających trafiły 4 słodkie pyszności, pączki, chrusty, ciasta (sernik i bananowiec), które przyprawiały o karnawałowy zawrót głowy. Spotkanie integrujące seniorów z młodszym pokoleniem w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się już po raz drugi. W skład komisji oceniającej wcieliły się dzieci z gminy Janowiec Kościelny.

Jury nie miało łatwego zadania. Pięknie prezentujące się wypieki trzeba było spróbować i sprawiedliwie ocenić.
I miejsce (pączki) zdobyły Panie Krystyna Duchna, Jadwiga Kowalczyk, Renata Szczepkowska.
II miejsce (chrusty) zdobyła Pani Stanisława Kolankowska.
Wyróżnione zostało również ciasto (bananowiec) w wykonaniu Alfredy Pobryckiej.

BASEN

2 lutego Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd na basen do Mławy. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród młodzieży. W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Dobrze jest w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera niepokojąco „osiadły – przed komputerowy” sposób na życie.

SEANS FILMOWY
3 lutego Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował Seans Bajkowy. Dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych nawiązujących do obejrzanej bajki, nie zabrakło również gier i zabaw. Wszyscy miło spędzili ten ostatni dzień ferii w SOK.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOK1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages