Zdecydowane zwycięstwo LKS Orzeł

2016-10-31 13:00:00(ost. akt: 2016-10-31 11:07:24)

Autor zdjęcia: wili

Za nami 15 kolejek sezonu 2016/2017. Na pożegnanie piłkarskiej jesieni Lks Orzeł pokonał beniaminka z Mroczna 3-0.
Goście dojechali do Janowca z niewielkim opóźnieniem i to chyba zaważyło,że w pierwszej połowie nie byli w stanie przeciwstawić się drużynie gospodarzy.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę uzyskali gracze Waldemara Pyrackiego. Z łatwościa kreowali kolejne sytuacje bramkowe. Z prawej strony brylował Dawid Szypulski. Jednak z jego dośrodkowań nie skorzystał ani Bartek Szczypiński ani Adaś Wąsowski.

W 17 min pada pierwszy gol dla Lks Orzeł. Po składnej akcji pod bramką gości piłka wraca przed pole karne a tam pięknym plasowanym strzałem popisuje się Krzysztof Rama i otwiera wynik meczu.

Orzeł idzie za ciosem i konstruuje kolejne akcje.Składna gra może się podobać.W 24 min.Orzeł egzekwuje rzut rożny. Akcję zamyka Kamil Rutkowski i głową umieszcza piłkę w bramce rywali. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam znajduje się Jakub Rogowski,lecz przegrywa pojedynek z Cezarym Kowalskim.

Goście sporadycznie przedostają się pod bramkę Orła, nie stwarzając zbytniego zagrożenia. W 37 min.okazja Dawida Szypulskiego,ale jego strzał blokuje Paweł Olęcki. W końcówce pierwszej połowy groźny kontratak gości a Orzeł ma w tej sytuacji sporo szczęścia. To pierwsze ostrzeżenie dla graczy z Janowca

Na drugą połowę gracze z Mroczna wychodzą bardzo zmotywowani, bowiem oglądamy inną drużynę. Mecz się wyrównuje, a podopieczni Romana Bromberga coraz śmielej atakują bramkę Łukasza Radzikowskiego. Po godzinie gry Orzeł oddaje inicjatywę na boisku a rywale wykorzystują tę sytuację.

W 68 min.z ponad 30 m.próbuje zaskoczyć naszego bramkarza Mariusz Gembicki. Łukasz Radzikowski z trudem ratuje sytuację przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 72 min.sytuacja sam na sam Mateusz Osicki. I tym razem świetnie broni nogami Łukasz Radzikowski.

Po serii zmian dalej groźnie atakują goście.W 87 min powinna być bramka kontaktowa dla Ks Mroczno. Akcja gości lewą stroną i w idealnej sytuacji Mateusz Osicki trafia w słupek.

To co nie udało się gościom udaje się gospodarzom minutę później W pole karne wpada Jakub Rogowski. Tym razem zwodem kładzie bramkarza na murawie i pakuje piłkę do pustej bramki.

Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem Lks Orzeł, choć nie wiadomo jak by się mecz potoczył gdyby nie indolencja strzelecka graczy z Mroczna. Nasi piłkarze stracili koncentracje po godzinie gry i mogło to się zemścić.Na szczęście tak się nie stało i kolejne punkty zasiliły nasze konto.

To jeszcze nie koniec emocji piłkarskich tej jesieni, bowiem zaczynamy....piłkarską wiosnę. Awansem mamy do rozegrania jeszcze dwie kolejki. Na początek rewanż z Radomniakiem Radomno 5 listopada,a ostatni raz w tym roku Lks Orzeł wybiegnie na boisko (jeśli pogoda pozwoli) 11 listopada w Rudzienicach przeciwko Czarnym.

Liczymy na efektowne i efektywne zakończenie sezonu, choć poprzeczka idzie w górę..Radomniak Radomno prezentuje się bardzo solidnie i nie przypadkowo zajmuje pozycję wicelidera. No i będzie chciał się zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejce w Radomnie (1-3).

Zapraszamy na mecz. Sobota 5 listopada. Początek godz.13:30.