Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

V Festiwal Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym

2016-06-28 19:02:35 (ost. akt: 2016-06-30 14:19:16)

Autor zdjęcia: UG Janowiec Kościelny

Festiwal Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym wpisał się na stałe w kalendarz imprez i wydarzeń, stając się przy tym muzyczną formą promocji Powiatu Nidzickiego, w tym Gminy Janowiec Kościelny.

26 maja odbył się już po raz piąty i jak zawsze stanowił duchowe wzruszenie dla wszystkich uczestniczących. Przepiękna scenografia i dobra akustyka w Kościele Przemienienia Pańskiego z pewnością przyczynia się do przyjaznej atmosfery panującej podczas Festiwalu. Od pierwszej edycji motto Festiwalu brzmi „Do Ciebie te słowa i nuty ślę”.

Podczas Festiwalu śpiew staje się szczególną formą modlitwy, przez którą wyrażane za pomocą słów i dźwięku emocje ze zdwojoną siłą łączą człowieka z Bogiem. Sprawdzają się słowa św. Augusta, który mówił „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

V Festiwal prowadziła Marzena Borkowska-Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, która przywitała gości, wykonawców i wszystkich zebranych w Kościele. Podziękowania skierowała do Księdza Proboszcza- Jacka Lubińskiego, który był współorganizatorem Festiwalu.

Jurorzy w składzie: ks. Tomasz Opaliński, Bogusława Szpandowska, Tadeusz Miller, Przemysław Rendo wysłuchali 14 uczestników w kategorii indywidualnej oraz 5 zespołów.Jury miało nie lada zadanie wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oceniano następujące elementy: stopień trudności utworu, emisję głosu, dykcję, poprawność intonacyjną i interpretacyjną wykonywanego utworu, zgodność repertuarową z treścią konkursu i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii indywidualnej przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce- Karolina Grzywińska – reprezentantka Gminy Pasym
II miejsce- Michalina Pankiewicz-reprezentantka Gminy Szczytno
III miejsce: Weronika Zielińska- reprezentantka Gminy Janowiec Kościelny
Wyróżnienia: Patrycja Jaroch ( Świętajno ), Maciej Golian ( Szczytno), Dariusz Kielecki (Kozłowo)

W kategorii zespołowej przyznano następujące nagrody:
I miejsce: Zespół w składzie: Dominika Kłos, Karolina Żabińska, Patrycja Całkowska (reprezentantki Gminy Wielbark)
II miejsce: Zespół „ Rozśpiewane nutki” w składzie: Magdalena Morawska Julia Zemanek, Wiktoria Barbucha – ( reprezentantki Gminy Nidzica)
III miejsce: Zespół „Janowieckie Iskierki” – reprezentujący Gminę Janowiec Kościelny.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie zakończyło Festiwal, a prowadząca dziękując i gratulując wszystkim wykonawcom ( poziom był bardzo wysoki!!) wyraziła przekonanie, ze Festiwal był dla wszystkich dużą dawką pozytywnej energii. W imieniu Organizatorów serdecznie zaprosiła na kolejny Festiwal w przyszłym roku.

Dla wszystkich, którzy nie mogli obejrzeć Festiwalu na żywo zachętą do udziału w przyszłym roku niech będzie dołączona fotorelacja oraz nagranie audiowizualne z Festiwalu.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages