Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Janowiec Kościelny w rozgrywkach WMZ LZS halowej piłki nożnej

2016-03-14 13:19:56 (ost. akt: 2016-03-14 13:36:28)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Tegoroczna edycja zawodów Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS rozpoczęła się od eliminacji gminnych. Nasze zespoły od razu przystąpiły do finałów powiatowych i półfinałów wojewódzkich. Zespół chłopców gimnazjum awansował do dalszego etapu rozgrywek, natomiast drużyna Kobiet nie zagra w finale wojewódzkim.

9 marca w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy do pierwszej rundy przystąpiły najlepsze zespoły ze swoich gmin, kategorii chłopców gimnazjum. I tak, rywalizację rozpoczęły zespoły z ZS nr 3 Nidzica /gmina Nidzica/, Rogoża /gmina Kozłowo/, Burkatu /gmina Działdowo/, Iłowa-Osady, oraz Janowca Kościelnego. Spotkania rozgrywano 2x8 minut.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Burkat – Janowiec Kościelny 3:6
ZS nr 3 Nidzica – Rogóż 1:1
Burkat – Iłowo-Osada 4:4
Janowiec Kościelny – ZS nr 3 Nidzica 2:1
Rogóż – Iłowo-Osada 0:2
ZS nr 3 Nidzica – Burkat 1:1
Iłowo-Osada – Janowiec Kościelny 4:2
Rogóż – Burkat 1:4
ZS nr 3 Nidzica – Iłowo-Osada 5:4
Rogóż – Janowiec Kościelny 1:7

Tabela końcowa:
1. Janowiec Kościelny 9 pkt. 17:9
2. Iłowo-Osada 7 pkt. 14:11
3. Burkat 5 pkt. 9:15
4. ZS nr3 Nidzica 5 pkt. 8:7
5. Rogóż 1 pkt. 3:14

Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Moszczyński, Patryk Szczepkowski, Kamil Skaliński, Patryk Szempliński, Sebastian Szczepkowski, Mateusz Piotrowski, Łukasz Żabiński, Bartosz Chojnacki, Filip Dzięgielewski.

12 marca w Iłowie rozegrano półfinały wojewódzkie w halowej piłce nożnej Kobiet.

Wystąpiły w nich zespoły z Iłowa, Burkatu, oraz Janowca Kościelnego. Spotkania rozgrywano 2x10 minut. W pierwszym meczu, pomimo wielu sytuacji bramkowych, kontrolując grę, nie udało się pokonać zespołu z Burkatu.

Mieliśmy mało szczęścia w tym meczu (3 słupki ), brakowało nam również wykończenia akcji. Świetny mecz rozegrała bramkarka drużyny przeciwnej, Patrycja Kulczyńska, która wielokrotnie ratowała swój zespół przed utratą gola. W czasie 20 minutowej gry nasze przeciwniczki nie oddały ani jednego celnego strzału w światło naszej bramki, wykonując tylko jedno, nie zagrażające uderzenie. Wynik końcowy 0:0

W drugim spotkaniu Burkat pokonał Iłowo 4:0. Po tym meczu przyszła i nasza kolej na grę z gospodarzami zawodów, niestety pojedynek ten zakończył się naszą wygraną tylko trzema bramkami. Mając lepszy bilans zdobytych goli zawodniczki z gminy Działdowo awansowały do finału rozgrywek, a my... za rok wrócimy mocniejsi.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Janowiec Kościelny - UKS Burkat 0:0
UKS Burkat - Iłowo -Osada 4:0
Janowiec Kościelny - Iłowo-Osada 3:0

Tabela końcowa:
1. UKS Burkat 4 pkt 4:0
2. Janowiec Kościelny 4 pkt. 3:0
3. Iłowo-Osada 0 pkt. 0:7

Drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Kołacz, Patrycja Bem, Małgorzata Szypulska, Milena Malinowska, Zuzanna Rakoczy, Dominika Szypulska, Weronika Iwanowska, Patrycja Rybacka.

Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować zawodniczkom i zawodnikom za walkę na boisku, jak również poświęcanie wielu godzin czasu wolnego na treningi. Szacunek dla Was.

Trener zespołu Rafał Pyra

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages