Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ferie na sportowo w Zespole Szkół w Janowcu Kościelnym

2016-02-02 10:00:00 (ost. akt: 2016-02-01 19:49:12)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym w czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych nauczyciele wychowania fizycznego wyszli do dzieci przebywających na terenie gminy z propozycją aktywnego wypoczynku.

W sobotę, 23 stycznia , już po raz kolejny, grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką nauczycieli Jacka Górnego, oraz Wiesławy Górnej wybrała się na basen do Chorzel. Wyjazdy te cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim uczniów szkoły podstawowej. Dzieciaki korzystały z basenu sportowego, rekreacyjnego, wanny SPA, jednak największym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia.

Na terenie naszej szkoły w dniach 25-26 stycznia odbył się dwudniowy biwak w ramach prowadzonych zajęć turystyki rowerowej. Tym razem, przede wszystkim młodzież gimnazjalna, spotkała się by w swoim gronie aktywnie spędzić czas. Uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań związanych z turystyką, m.in. rozstawić namiot, rozkręcić i skręcić koło w rowerze, wymieniając dętkę. Wspólnie sporządzane posiłki, prowadzony doping polskiej kadrze piłkarzy ręcznych podczas meczu z Białorusią, gry i zabawy sportowe, jeszcze bardziej zintegrowały grupę. Biwak zorganizowali nauczyciele prowadzący moduł turystyki rowerowej Jacek Górny i Rafał Pyra.

W kolejnych dnia, 28 i 29 stycznia, w ramach programu „Kibicuj z klasą” na sali gimnastycznej były prowadzone zajęcia piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt gimnazjum. Z tej formy wypoczynku skorzystało kilkudziesięciu uczniów realizując łącznie osiem jednostek lekcyjnych.

Z naszego punktu widzenia, tj. nauczycieli wychowania fizycznego, regularna aktywność fizyczna dzieci i młodzieży korzystnie wpływa na ich organizm.

Mając na uwadze korzyści wynikające z uprawiania sportu i regularnej aktywności fizycznej tj.: zmniejszenie ryzyka otyłości, zmniejszenie ryzyka chorób serca, ryzyka zachorowania na raka, zapobieganie rozwojowi nadciśnienia tętniczego, wzmocnienie mięśni i kości, zdrowie umysłowe i lepsze samopoczucie, wychodzimy z inicjatywą do naszych wychowanków, pokazując im alternatywę na zagospodarowanie ferii w sposób aktywny.

Cieszymy się, że nasze propozycje padają na podatny grunt kiedy widzimy, że dzieciaki bardzo chętnie wykorzystują możliwości takowej formy spędzania czasu wolnego.

Rafał Pyra
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages