Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Chłopcy z Janowca Kościelnego wicemistrzami województwa w halowej piłce nożnej

2015-12-07 10:06:53 (ost. akt: 2015-12-07 16:41:21)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W Giżycku, 03 grudnia, w hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu, odbył się turniej wojewódzki w futsalu chłopców. Nasz zespół dzielnie walczył w całych zawodach, by w finale, po bardzo emocjonującym spotkaniu, ulec kolegom z Gimnazjum nr 2 w Giżycku 3:2.

Do tych zawodów przystąpiliśmy w dość eksperymentalnym zestawieniu. Miał na to wpływ próbny egzamin gimnazjalny i tym samym niemożność skorzystania z czterech podstawowych zawodników naszego zespołu. Nadarzyła się zatem doskonała okazja, by sprawdzić zawodników, którzy będą stanowić o sile i trzonie tej drużyny już za rok.
Do odległego Giżycka wybraliśmy się w składzie: Jakub Moszczyński, Kamil Skaliński, Adam Kopczyński, Patryk Szempliński, Sebastian Szczepkowski, Weronika Iwanowska, oraz debiutujący Mateusz Domański i Bartosz Chojnacki. Wszyscy ci zawodnicy to uczniowie klasy drugiej gimnazjum.

Do turnieju przystąpiły drużyny: Wydminy, Kruklanki, Gim. nr 1 Giżycko, Gim. nr 2 Giżycko, Bisztynek, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszym etapie zawodów rozegrano spotkania w grupach. Po losowaniu trafiliśmy do gr. A. W pierwszym spotkaniu graliśmy z Bisztynkiem, który już w pierwszej minucie, wyprowadzając szybki, skuteczny kontratak, prowadził 1:0. Zaczęliśmy ten mecz dość nerwowo, jednak z każdą upływającą minutą graliśmy coraz pewniej, śmielej atakując bramkę przeciwnika. Przyniosło to spodziewany efekt, gdyż po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 2:1 i to my schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy. Drugi mecz, który rozegraliśmy, tylko w pierwszych trzech minutach był wyrównanym spotkaniem. Bardzo szybko zdobyliśmy bramkę, jednak błędy taktyczne i brak asekuracji w obronie spowodował, że zespół Gimnazjum nr 2 z Giżycka bezlitośnie wykorzystał nasz brak dyscypliny boiskowej. Zostaliśmy rozbici przez przeciwnika 5:1, nie mając w tym spotkaniu zbyt wielu argumentów do tego aby nawiązać wyrównaną walkę.

Kolejność zajętych miejsc po rozegraniu meczy grupowych przedstawiała się następująco:
Grupa A
1. Gimnazjum nr 2 Giżycko 6 pkt. 8:2
2. Gimnazjum Janowiec Kościelny 3 pkt. 3:6
3. Gimnazjum Bisztynek 0 pkt. 2:5

Grupa B
1. Gimnazjum nr 1 Giżycko 6 pkt. 7:1
2. Gimnazjum Kruklanki 3 pkt. 5:2
3. Gimnazjum Wydminy 0 pkt. 0:9


W drugim etapie rozgrywek rozegrano dwa mecze półfinałowe. Trafiliśmy na zwycięzcę grupy B, zespół Gimnazjum nr 1 z Giżycka. Spotkanie to, jak się później okazało, było jednym z dwóch najlepszych, jakie zagraliśmy w tym turnieju. Skazywani na porażkę już przed pierwszym gwizdkiem przez organizatorów, troszkę zlekceważeni przez przeciwnika, przystąpiliśmy do tej rywalizacji odpowiednio zmotywowani, bardzo pozytywnie naładowani, chcąc udowodnić naszym przeciwnikom, ale przede wszystkim samym sobie, jak wielki potencjał jest w zespole. To był wspaniały mecz w naszym wykonaniu. Skuteczna gra w obronie, przechwyty piłki, bardzo dokładne krycie, gra z dala od swojej bramki i skuteczność pod bramką przeciwnika, zaowocowało zwycięstwem 2 do 0 i awansem do finału.

Mecze półfinałowe
Gimnazjum nr 2 Giżycko – Gimnazjum Kruklanki 3:1
Gimnazjum nr 1 Giżycko – Gimnazjum Janowiec Kościelny 0:2

Mecz o miejsce V-VI turnieju
Gimnazjum Wydminy – Gimnazjum Bisztynek 1:1 /Rz. K. 3:2/

Mecz o miejsce III-IV
Gimnazjum Kruklanki – Gimnazjum nr 1 Giżycko 1:1 /Rz. K. 3:2/

W finale mieliśmy doskonałą okazję do rewanżu za porażkę, jakiej doznaliśmy w rozgrywkach grupowych, gdyż po raz drugi tego dnia stanęliśmy naprzeciw drużyny Gimnazjum nr 2 z Giżycka. Mecz tym razem był bardzo zacięty, a my drugi raz z rzędu rozegraliśmy świetne spotkanie. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę, przeciwnik w tym czasie popełniał dużo błędów, przejawiał nerwowość w grze, jednak to chwila naszej nieuwagi spowodowała, że zawodnicy z Giżycka doprowadzili do wyrównania. W dalszym ciągu toczyła się wyrównana walka , można napisać „akcja za akcję, strzał za strzał”, niestety wymianę tą przegraliśmy, gdyż po uderzeniu naszego rywala, Giżycko wyszło na prowadzenie 2:1. Gdy do końca spotkania pozostały trzy minuty dokonaliśmy roszady w ustawieniu, która bardzo szybko zaowocowała naszym skutecznym kontratakiem i wyrównaniem stanu spotkania 2:2. To co wydarzyło się później, najlepiej by było przemilczeć. Ostatnia sekunda, faul naszego zawodnika na przeciwniku i równoczesny głos syreny końcowej. Sędzia pozwolił na wykonanie tego rzutu wolnego, oddanie ostatniego strzału w tych zawodach. Piłka, wydawało się, była ustawiona dla nas w bezpiecznej odległości od bramki, został również ustawiony mur. Strzał został oddany dosyć lekko, jednak futbolówka minęła naszych zawodników i przekroczyła linię bramkową, na której to ewidentnie faulowany był nasz bramkarz – nieprzepisowo przytrzymywany przez trzech zawodników drużyny przeciwnej. Po drodze piłkę jeszcze dotknął giżycczanin, który zmienił jej kierunek lotu. Na nic zdały się protesty zespołu. Sędzia po tym rzucie wolnym ostatni raz zagwizdał w tym spotkaniu, kończąc cały turniej. Pomimo niesmaku jaki pozostał po tej sytuacji, pogratulowaliśmy zawodnikom z Giżycka zwycięstwa. Szkoda tylko, że arbiter podjął tak kontrowersyjną decyzję uznając bramkę w meczu finałowym, zdobytą w takich okolicznościach.

Finał turnieju
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum nr 2 Giżycko 2:3

Klasyfikacja końcowa
1. Gimnazjum nr 2 Giżycko
2. Gimnazjum Janowiec Kościelny
3. Gimnazjum Kruklanki
4. Gimnazjum nr 1 Giżycko
5. Gimnazjum Wydminy
6. Gimnazjum Bisztynek

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Skalińskiego, który otrzymał z rąk kierownika Regionu III, pana Karola Chmielewskiego, pamiątkowy puchar. Był to świetny sprawdzian charakteru, ambicji tych zawodników, którzy niewątpliwie udowodnili, że pomimo braku ich starszych kolegów, potrafią grać i wygrywać z bardziej utytułowanymi zespołami, podjąć rywalizację jak równy z równym. To doskonale wróży na przyszłość i daje nadzieję na to, że jeszcze nie raz będziemy mogli pochwalić się sukcesami sportowymi, osiąganymi przez tych piłkarzy.

Rafał Pyra


Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages