Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Tytuł mistrzowski województwa warmińsko-mazurskiego w halowej piłce nożnej należy do dziewcząt z Janowca Kościelnego !

2015-11-30 09:52:46 (ost. akt: 2015-11-30 09:54:19)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W ubiegły piątek, 27 listopada w sali gimnastycznej w Mrocznie, odbył się turniej wojewódzki piłki nożnej dziewcząt, zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy. Miło nam poinformować czytelników, że wygrywając wszystkie mecze w tych zawodach, zespół z Janowca Kościelnego, reprezentując powiat nidzicki, zdobył tytuł Mistrzów Województwa Warmińsko-Mazurskiego Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Zawody, na których pojawiło się dziewięć zespołów z całego województwa, miały fantastyczną oprawę. Przybyli znakomici goście reprezentujący SZS, powiat nowomiejski, pojawili się reporterzy lokalnej prasy, a także telewizji. Uczniowie z Mroczna zaprezentowali ciekawy układ taneczny, pokazując świetnie dopracowaną i zsynchronizowaną choreografię.

Po uroczystym otwarciu zawodów można było rozpocząć walkę o punkty na boisku. W drodze losowania trafiliśmy do grupy B, którą uzupełniły zespoły z Mroczna, Bielic, a także Narzymia. W grupie A znalazły się ekipy z Ostródy, Dłutowa, Marzęcic, Jamielnika i Nowego Grodziczna. Mecze rozgrywano po dziesięć minut, naprzemiennie grupa A i grupa B. Na tym etapie wygraliśmy dosyć łatwo wszystkie spotkania, zdobywając 11 bramek, a nie tracąc ani jednej. Jak się okazało, jedyną jaką straciliśmy, była ta w ostatnim, finałowym spotkaniu, strzelona przez przeciwnika w rzutach karnych. Naszą bramkarkę pokonała zawodniczka z Ostródy, jednak to nie wystarczyło rywalkom na zdobycie tytułu mistrza województwa. Tego dnia to nasz zespół, drużyna z Janowca Kościelnego, okazała się nie do pokonania i w wielkim stylu wygrała cały turniej.

Wyniki grupy A
Jamielnik – Nowe Grodziczno 1:1
Dłutowo – Ostróda 0:0
Marzęcice – Jamielnik 2:1
Nowe Grodziczno – Dłutowo 2:0
Marzęcice – Ostróda 0:1
Dłutowo – Marzęcice 0:0
Nowe Grodziczno – Ostróda 2:2
Jamielnik – Dłutowo 1:1
Nowe Grodziczno – Marzęcice 0:1
Jamielnik – Ostróda 0:1

Tabela grupy A
1. Ostróda 8 pkt. 4:2
2. Marzęcice 7 pkt. 3:2
3. Nowe Grodziczno 5 pkt. 5:4
4. Dłutowo 3 pkt. 1:3
5. Jamielnik 2 pkt. 3:5

Wyniki grupy B
Narzym – Bielice 2:1
Mroczno – Janowiec 0:5
Narzym – Mroczno 0:2
Janowiec – Bielice 2:0
Bielice – Mroczno 0:1
Janowiec – Narzym 4:0

Tabela grupy B
1. Janowiec Kościelny 9 pkt. 11:0
2. Bielice 3 pkt. 2:4
3. Mroczno 3 pkt. 2:6
4. Narzym 3 pkt. 2:7

Półfinały
Janowiec Kościelny – Marzęcice 2:0
Ostróda – Mroczno 0:0 karne 3:2

Mecz o trzecie miejsce
Mroczno – Marzęcice 1:0

Finał
Janowiec Kościelny – Ostróda 0:0 rzuty karne 2:1


Tabela końcowa turnieju
1. Janowiec Kościelny
2. Ostróda
3. Mroczno
4. Marzęcice
5. Nowe Grodziczno
6. Narzym
7. Bielice
8. Dłutowo
9. Jamielnik

Bramkarzem turnieju wybrano Katarzynę Kołacz, która w całych zawodach, w regulaminowym czasie gry, nie została pokonana ani razu, a w finale obroniła dwa rzuty karne. Królem strzelców turnieju uznano zdobywczynię 10 bramek - Weronikę Iwanowską, która otrzymała poprzednio ten tytuł na finałach wojewódzkich w Wydminach. Minęło niespełna pół roku od zdobycia przez naszą drużynę tytułu Mistrzów Województwa WM w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, a my już możemy dopisać sobie kolejny wielki sukces, czyli zdobycie miana mistrzyń województwa, tym razem pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. Brawo dziewczyny !

W dalszym ciągu mamy świetną passę meczów bez porażki - na 11 dotychczasowych spotkań, rozegranych od września 2015 roku, odnieśliśmy 11 zwycięstw, w stosunku bramek 46 strzelonych, przy zaledwie 3 straconych. Jest to gigantyczne osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, iż nasza placówka w porównaniu chociażby z Ostródą, Biskupcem, Bartoszycami czy Mrągowem, nie skupia zbyt dużej liczby uczniów, a i funduszy na funkcjonowanie zespołu nie ma w zasadzie wcale. W tym miejscu kolejny już raz dziękujemy naszym darczyńcom, pasjonatom, oraz wszystkim tym, którzy wspierając nas chociażby dobrym słowem, wnoszą swój wkład w sukcesy zespołu.

Rafał Pyra
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages